Korálek Kladno - Školní akce 2016/2017

Základní škola praktická,

Horní menu

Školní akce 2016/2017

 

 

.....aneb co jsme už letos zažili

 

       

další foto

 

Rozloučení s vystupujícími žáky

30. června

Je tu zase konec školy a krásný začátek prázdnin. A je tu také loučení s vystupujícími žáky. Je to vždy smutné, ale zároveň povznášející.  Vidíme, co všechno naši žáci za ten čas, kdy jsme s nimi mohli sdílet  radosti i starosti, dokázali. Maminka Nikity Ivanovova, který končí docházku, se s námi podělila o své pocity.

 

 

 
       
     

Trampolínový park 4. A a 6. A

26. června

Jeden z posledních školních dnů strávili žáci ze 4. A a 6. A dováděním v trampolínovém parku, který se nachází v těsné blízkosti městského stadionu Kladno – Sletiště. Vyzkoušet
si mohli pět druhů různých trampolín, největší radost měli z velké polštářové trampolíny,
na které trávili většinu času. Počasí vyšlo skvěle a tak nic nebránilo tomu, aby si tuto zábavnou činnost užili naplno.


 

 
       
   

Třídní výlet s přespáním ve škole

22. - 23. června

Ve čtvrtek jsme se s žáky ze 4. A sešli na vlakovém nádraží v Kladně, abychom se vydali
na celodenní výlet do Prahy. Naše výprava začala v pražských Dejvicích, odkud jsme
se vydali přes Letenské sady na Pražský hrad. Procházka pokračovala výstupem
na Petřín. Zde jsme se osvěžili zmrzlinou a prošli si nádherné zahrady plné růží. Nejvíce byly děti nadšené z jízdy lanovkou. Po obědě v KFC na Národní třídě nás ještě čekalo spoustu zábavy v největším hračkářství ve střední Evropě, Hamleys. Návratem
do Kladna náš výlet ovšem nekončil. Stále jsme se měli na co těšit, přespávali jsme
totiž ve škole. Výlet jsme zakončili až druhý den rozchodem na kladenském Sletišti.

 
       
 

Divadlo Lampion - Červená Karkulka

22. června

Ráno v lese právě začíná. Budí se jelen, pavouk, neposedný plch i babička. Babička bydlí v lese už dlouho a miluje vše, co v něm žije. Jen co docvičí ranní jógu, bere do ruky červené klubíčko, aby dopletla čepeček pro svou vnučku - Červenou Karkulku. Byl by to jistě krásný den, kdyby se na mýtině neobjevil hladový vlk. Zdá se, že nebezpečí hrozí všem - babičce i Červené Karkulce, která ji právě přišla do lesa navštívit…
Moderní pojetí právě této pohádky navštívili představení v divadle Lampion žáci třídy 1. S.
 
       

další foto

 

Grafik - výtvarné dílny

21. června

Ve středu 21.6. se za krásného počasí vystřídali žáci ze všech tříd ve venkovní učebně, kde se zapojili do druhého ročníku výtvarných dílen s příznačným názvem “Grafik”. Malovalo se totiž grafickými barvami. Tato technika je netradiční, ale pro děti velmi zajímavá a zábavná. Výsledky práce jsou překrásné! Každý obrázek je mistrovským dílem - o tom se můžete přesvědčit na fotografiích. Všechna díla byla vystavena v tělocvičně, kde ve čtvrtek a v pátek probíhalo hodnocení. Každý žák mohl přidělit své tři body tomu výtvarnému dílu, které se mu líbí nejvíce.
V pondělí jsme se sešli u společného vyhodnocení nejpovedenějších grafických děl. Malíři, kteří obsadili první tři místa byli odměněni. Na prvním místě se umístil Michal Pelc ze 6.A, na druhou příčku dosáhl jeho spolužák David Sirotek a třetí místo obsadila Šárka Fiedlerová z 2.S. Výhercům gratulujeme! Příští rok si dílny určitě znovu zopakujeme, všichni už se moc těší.
Při této příležitosti jsme odměnili i Davida Furmana ze 6.S, který vyhrál 2. místo v celostátní výtvarné soutěži “Rozkvetlá zahrada, zelenina plná vitamínů”. Blahopřejeme Davidovi k velkému úspěchu, protože v soutěži se sešlo více než 2000 obrázků.

 
       

další foto

 

Projekt „Svět kolem nás“ výlet do Brandýska

20. června

V úterý jsme se vydali poznávat okolí Kladna. Autobusem jsme dojeli do záchranné stanice “Aves”.
Hned po příjezdu jsme mohli pozorovat čiperná zvířata: husy, králíky, kozy, čápy, kachny a dokonce jsme se setkali s labutí rodinkou. Viděli jsme krmení labutí, i to jak rodiče bránili svá mláďata.
Potom jsme pokračovali příjemnou a hezkou cestou až do Brandýska.  Prohlédli jsme si krásné okolí obce a v Brandýsku jsme viděli školu, opravené dětské hřiště, fotbalový stadion a další zajímavosti.
 
       

další foto

 

"Běh míru" Kladno - Lidice

17. června

Desítky běžců, koloběžkářů i handicapovaných sportovců se postavilo na start již pátého ročníku tradičního Běhu míru Kladno - Lidice. Tímto běžeckým závodem si všichni účastníci připomínají vyhlazení obce Lidice nacisty v roce 1942.
Této akce se již samozřejmě zúčastnila i naše škola. Dětem, kterým jejich handicap nedovolí chůzi nebo potřebují oporu, pomáhali kamarádi z Fakulty biomedicínského inženýrství. Všichni z Korálku se postavili na start ve Hřebči a nebyl nikdo, kdo by závod vzdal. V cíli všechny čekala odměna, medaile a prima program.
Už teď víme, že příští rok si připneme znovu startovní číslo a půjdeme do toho zase. 

Zde najdete další fotky z Běhu Míru.
https://1drv.ms/f/s!Ag_ZYHITZrj2gdMaMYT9NCuPU6RyBA

 
       

další foto

 

Poznáváme pamětihodnosti Kladna

15. června

Třída 7.S se rozhodla poznat podrobněji historii našeho města Kladna,  proto absolvovala turistický okruh po historických památkách. Naše cesta byla velice rozmanitá. Návštěva radnice a kostela na náměstí Starosty Pavla, následovala prohlídka překrásně rozkvetlé zahrady místního zámečku, poslední zastávkou byla Kaple svatého Floriána. Hned při naší první zastávce na náměstí Starosty Pavla jsme se nečekaně a neplánovaně zúčastnili ukázek záchranného integrovaného systému. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí. Hochy nejvíce zajímalo, co vše musí umět správný policista pro výkon svého povolání a pod velmi přísným dohledem pí. policistky si všichni mohli bezpečně vyzkoušet dostupné policejní vybavení. Po této malé vsuvce jsme dále pokračovali v našem plánovaném okruhu. I když bylo velmi slunečné počasí, vše jsme hravě zvládli. Samozřejmostí byla zastávka na malé občerstvení.
 
       

další foto

 

MŠ Lezecká stěna

15. června

Dnes jsme vyrazili kladenským autobusem č.9. Vystoupili jsme na  zastávce Poldi a došli k budově Sambaru v areálu bývalé Poldovky, kde nás od 9 hodin čekal program na lezecké stěně. Děti byly rozděleny do dvou skupin a zatímco si jedna hrála v dětském koutku, děti druhé skupiny se seznámily s lezením na stěně, zahrály si jednoduché hry a vyzkoušely lezení v úvazu do větší výšky a houpání. Pak se skupiny vystřídaly.
Díky milé, zkušené a empatické instruktorce zvládly všechny děti alespoň některou z nabízených aktivit. Moc se nám to všem líbilo a určitě akci zopakujeme.
 
       

další foto

 

Zámecká zahrada a Medvědárium

13. června

Žáci třídy 1. S se vydali na výlet do centra města, kde navštívili zahradu kladenského zámku, jejíž součástí je “Medvědárium”. Po cestě se žáci zastavili u fontány, slunečních hodin a na dětském hřišti. Zde si vyzkoušeli mnoho dětských atrakcí. Na závěr navštívili “Kavárnu Bez konce” a pochutnali si na zmrzlinovém poháru.
 
       

další foto

 

Výlet do Nelahozevse

13. června

Třída  2.S  absolvovala dne 13. 6. 2017 třídní výlet do Nelahozevse. Protože jsme ještě letošní rok nejeli vlakem, tentokrát jsme si jízdu s ním řádně užili. Z Kladna jsme se svezli do Kralup nad Vltavou, kde jsme přestoupili a pokračovali v jízdě až do Nelahozevse k zámku. Prohlédli jsme si zdejší zámek, jeho nádvoří i okolí. Poté jsme procházkou došli k nedaleké venkovní restauraci k řece, kde jsme sledovali lodě, které kolem právě pluly. Na cestu zpět k vlaku jsme se posilnili zmrzlinou. Celé dopoledne nám svítilo sluníčko a my jsme si výlet řádně užili.
 
       

další foto

 

MŠ Besídka

13. června

Konec školního roku se blíží, opět jsme si pro rodiče připravili krátké vystoupení, tentokrát stylizované do koček a kocourů. Děti zazpívaly a zatančily na písničky o kočkách v kočičích maskách, které si samy vyrobily. Po programu bylo několik dětí slavnostně pasováno na školáky. Přejeme jim po prázdninách ve škole mnoho úspěchů
 
       

další foto

 

U kamarádů z Otvovic

8. června

„Sraz na vlakovém nádraží.“ Tahle věta už předpokládá nové zážitky.
Třídy 1.A a 8.A společně vyrazily do Otvovic, za svými kamarády. Cesta vlakem utekla a už nás vítá chumel dětí. Otvovické děti nám společně se svými učitelkami připravily báječný program plný nejen sportování, ale i s kulturní vložkou.
Všichni si společně zařádili na hřišti, pomocí barevných kříd rozkvetl chodník před školou a v závěru návštěvy jsme se dozvěděli, jak to vlastně je, že žijeme zrovna v Čechách. Děti z Otvovic nám zahrály ukázky ze Starých pověstí českých. Ještě ukázka disko tance a...
A už jsme zase ve vlaku, kde máme čas povědět si, jaký to byl báječný den.
 
       
 

Sportování na Sletišti

6. června

V úterý 6.6. 2017 se vydaly děti ze třídy 1.S autobusem za sportem na Sletiště. Protože počasí bylo více než krásné, po příjezdu na místo se osvěžily výbornými nanuky. Pak už nebránilo nic tomu, aby se s vrhly na všechna dostupná sportoviště, které areál nabízí, včetně návštěvy trampolínového parku. Všechny děti si toto vydařené dopoledne užily a odcházely šťastné a příjemně unavené zpět do školy. 

 
       

další foto

 

Poznáváme, sportujeme

5. - 7. června

Ve dnech 5.6 až 7.6 se uskutečnil třídenní poznávací výlet žáků 6.A a 8.A s možností přespání v naší škole.
První den jsme navštívili trampolinový park u Sletiště s následným pěším výletem přes les Lapák k Turyňskému rybníku až do obce Srby. Cesta byla doplněna o různé hry a soutěže nebo poznávací hádanky. Odjížděli jsme příjemně unaveni autobusem zpět do školy, kde na nás čekalo stavění stanů a opékání vuřtů.
Druhý den jsme vyrazili vlakem do stanice Praha-Dejvice a přes Pražský hrad jsme došli až na Petřín. Všichni jsme vyšlapali schody až na vrchol rozhledny, odkud jsme měli Prahu, jako na dlani. Zpáteční cestu jsme měli zpestřenou lanovou dráhou a přes Malou Stranu a okolo Vltavy jsme došli zpět na nádraží a vraceli se do Kladna.
Třetí, závěrečný den nás autobus MHD dovezl do Smečna, kde na nás čekalo poutavé vyprávění pana průvodce ve vojenském skanzenu. Navíc jsme si mohli bunkr i vojenská zařízení prohlédnout zblízka, což ocenil nejeden chlapec.
Výlet i celou akci jsme ukončili rozchodem na nám.Svobody v Kladně.

 
       

další foto

 

Den dětí - Míčové hry

2 . června

Jak jinak oslavit den dětí, než pohybem. V pátek ráno přišli žáci 1. A, 4. A, 6. A a 8. A do školy bez učení ve sportovním úboru a plni očekávání, co se bude dít.
Sešli jsme se na našem hřišti. A už to běželo jako po drátku. Rozdělili jsme se do týmů, vymysleli si jméno pro naše družstvo a už jsme se připravovali k prvnímu utkání. Jaké hry nás čekaly? Míčové - vybíjená, florbal, fotbal, basketbal a přehazovaná. Podél hřiště jsme měli spoustu fanoušků ze speciálních tříd. Pokud jsme zrovna nebyli na hřišti, využívali jsme další aktivity, které byly připraveny na zahradě. Těsně před obědem byla vyhlášena úspěšnější družstva, ale odměněni byli všichni. Vždyť to byl “Den všech dětí”.

 
       

další foto

 

Den dětí

1 . června

Mezinárodní den dětí je jeden z mála svátků v České republice, který se všude a s velkou radostí slaví. Jeho historie je poměrně dlouhá, již ve 20. letech minulého století se upozorňovalo na to, že děti jsou budoucnost národa, byla přijata první Deklarace práv dětí, konala se konference o blahu dětí, na které byl 1. červen vyhlášen Mezinárodním dnem dětí. V Československu se Den dětí slavil již za první republiky. Oslavy se konaly v podobě různých představení a her organizovaných školami.

Při této příležitosti nechaly všechny děti z „Korálku“ doma učení a slavilo se. Každá třída si připravila vlastní program podle přání a možností svých žáků. Na zahradě se opékaly vuřty, samozřejmě, že až po spoustě sportovních aktivit. Někteří mysleli i na zvířátka. Zašli do nedalekého lesoparku „Bažantnice“, kde nakrmili kachny. Někteří vyrazili do cukrárny…Prostě každý po svém, ale všichni si to užili.
 
       

další foto

 

Den v Lidicích

1 . června

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice (MDVV Lidice) byla založena v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných německými nacisty, a všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech.
Tato výstava získala během své historie mezinárodní věhlas a stala se jednou z největších a nejstarších výstav dětské tvorby v Evropě i ve světě.
Organizace Spojených národů vyhlásila rok 2017 Mezinárodním rokem udržitelného cestovního ruchu pro rozvoj, a proto byl jubilejní 45. ročník soutěže zasvěcen tématu CESTOVÁNÍ. Zúčastnilo se ho 25 690 účastníků z 83 zemí.
Mezi těmi, kdo se již tradičně zúčastnil této soutěže, byla i naše škola. Žáci 1.A přispěli do soutěže kolektivní prací, z výkresů starších žáků byly vybrány tři. Měli jsme tu čest, že ze všech zúčastněných byl oceněn čestným uznáním mezinárodní porotou Nikita Ivanov.
Předávání a slavnostní otevření výstavy proběhlo 1. června, při příležitosti „Dne dětí“. Všichni ti z naší školy, kteří se zúčastnili soutěže, přijeli do Lidic, kde nás čekalo překvapení již při vystupování z autobusu. Bylo to jako v pohádce, prostě na nás čekal kočár s koňským spřežením a my se vezli jako páni až před galerii.
Na zahradě u galerie bylo připraveno spousta soutěží a kejklíř Vojta, který balancoval na jednokolce a ještě stačil žonglovat se zapálenými loučemi. Prostě báječný den plný nových zážitků.

 
       

další foto

 

MŠ Panenský Týnec

31 . května

Poslední květnový den jsme využili slunečného počasí k výletu na biofarmu v obci Žerotín. Výletu se společně s námi zúčastnili i žáci ZŠ. Děti se seznámily s chovem skotu a produkcí mléka. Po svačině nás autobus odvezl do Peruce, kde je možné se projít rozlehlou zámeckou zahradou. Cestování jsme ukončili prohlídkou gotického kláštera v Panenském Týnci.
 
       

další foto

 

1. A a 4. A v NSEV Kladno

25 . května

„Potřebuje příroda pomoc?“ Takový název mělo dnešní výukové dopoledne v Naučném středisku ekologické výchovy. Ve známém prostředí zdejší učebny jsme se prostřednictvím besedy i prezentace seznamovali s konkrétními formami pomoci přírodě. Jak je to s dopadem průmyslu i dopravy na přírodu? A k čemu slouží „ekodukty“? Vyzkoušeli jsme si naplánovat nadchody, podchody či jiné zábrany, aby volně žijící zvěř zbytečně nehynula na dálnicích. Zajímavou aktivitou bylo sestavení budek z jednotlivých dřevěných komponentů i následné určování, komu různé typy budek slouží. Povedlo se nám splnit i další ekologické úkoly, které měla jednotlivá družstva připravené v okolní přírodě. Před zpáteční cestou jsme nezapomněli navštívit výběhy s domácími zvířaty i voliéry s ptáky a handicapovanými živočichy.

 
       

další foto

  Vodní království v NSEV Kladno

23. května

Dne 23. 5. 2017 se  třídy 1.S,  2.S,  5.S,  6.S zúčastnily v NSEV na Čabárně programu s názvem “Vodní království”. Během hodinového programu se žáci dozvěděli  spoustu informací a zajímavostí o životě ve vodě.  Žáci poznávali ryby, stavěli hráz a na ryby si i zahráli. Po skončení jsme se rozloučili prohlídkou ptactva, které našlo na této záchranné stanici nový domov.

 
       

další foto

  Škola v přírodě ve Strážovicích

22. - 26. května

Chcete vědět, jak jsme se měli na škole v přírodě? Najděte si čas, prohlédněte si fotografie a přečtěte si pár řádek. Každý den byl jinak krásný už proto, že se na nás usmívalo nejen sluníčko, ale i majitelé objektu.
První odpoledne jsme se rozprchli prozkoumat okolí, abychom zjistili změny od loňského roku. Největší skupina dětí a autisté navštívili nedalekou malebnou vesničku Stráž. Je zajímavé, že se nikde nepotkali. Krásný večer jsme trávili na hřišti a na přilehlé louce. …
Další horký den byly naše poznávací cesty rozšířeny o další okolní kouzelné vísky - Radobytce a Bořice. Jakoby se tu zastavil čas. Všude klid a pohoda. Nezapomněli jsme navštívit vesničku střediskovou - Mirotice, rodiště Mikoláše Alše. Všichni jsme se tam moc těšili, věděli jsme, že na nás čeká odměna - výborná zmrzlina. Ani druhý večer jsme nezaháleli. Během “večerní bojovky” jsme plnili úkoly, které se vázaly k blízkému okolí.
Ve středu jsme vyrazili na celodenní výlet do Písku. Byli jsme zvědaví, jaké sochy z písku budou stát letos na náplavce. A čekal na nás Rumcajs s Mankou a s Cipískem v několika provedeních. Po chvíli jsme se rozutekli do všech stran Písku. Někteří šli hledat Putimskou bránu, jiní prozkoumali centrum města, další se zastavili na “Ostrově” řeky Otavy. Poslední skupina, po krátké zastávce v cukrárně (celý den jsme totiž slavili patnáctiny Martina Kloučka) a nákupu dárečků pro maminky, vyrazila na túru do Píseckých hor. Po příjemné cestě plné her se podívali na město Písek z vrchu rozhledny Jarník. A to ještě není všechno. Po návratu do Strážovic a výborné večeři jsme si chvilku odpočinuli, a hurá na diskotéku.
Poslední den autisté navštívili další vísky v okolí. Cesta vedla kolem koní přes pole a louky do Miřic a odpoledne do Bořic. Nejpočetnější skupina strávila dopoledne hrami a soutěžemi na místním hřišti. Odpoledne většina účastníků školy v přírodě vyrazila směr Cerhonice. Kromě kravína plného krav a telátek, jsme navštívili místní dětské hřiště, kde jsme se mimořádně vyřádili. Po návratu nás čekala příprava buřtíků na večerní opékání.
V pátek po snídani jsme naložili kufry do autobusu a hola hola, Kladno volá! Vrátili jsme se plni zážitků, vysportovaní a hlavně spokojení.
Děkujeme nejmilejší majitelce zámku a jejím zaměstnancům za všechno, co pro nás dělali. Všem dětem děkujeme za krásnou školu v přírodě - doufáme, že jste si to s námi užili tak, jako my s vámi!

 
       

další foto

  Hasičská soutěž na Sletišti

19. května

Sportovní areál Sletiště v pátek 19. května doslova praskal ve švech. Dorazily sem desítky dětí z kladenských základních škol, aby předvedly, jak se na soutěž v hasičských znalostech i dovednostech připravily. Pořadatelem soutěže byl Hasičský záchranný sbor Kladno, kterému pomáhali členové Oblastního spolku Českého Červeného kříže Kladno (ČČK) a strážníci Městské policie Kladno. Jako pomocníci byli zapojeni i studenti Českého vysokého učení technického (ČVUT) V Kladně.

Vědomostní a dovednostní soutěže v přírodě se těší u dětí velké oblibě. I tentokrát se školáci s nadšením zapojili do praktických úkolů i vědomostních kvízů. Nechyběly otázky z oblasti bezpečnosti i zdravovědy. Síly mezi sebou poměřili žáci z druhých a šestých tříd základních škol. Na Sletiště si přišlo zasoutěžit celkem 15 družstev mladších žáků a 10 družstev starších žáků.

Závodníci byli rozděleni do tříčlenných hlídek a museli absolvovat několik vědomostních i jeden dovednostní úkol. Mladší žáci se aktivně zapojili do soutěže, do užšího výběru se neprobojovali. Tříčlenné družstvo starších žáků bylo velmi úspěšné, obsadilo šesté místo z deseti družstev svých vrstevníků. Všichni obdrželi pěkné ceny i upomínkové předměty.

Kromě vlastní soutěže si mohli žáci vyzkoušet záchranu a ošetření zraněné osoby, střelbu z kuličkové pistole, stříkání vodou na cíl a zblízka si prohlédnout hasičské auto.

Z vydařeného soutěžního dopoledne si všichni odnesli prima zážitky.

 
       

další foto 

  1. A navštívila Smečno

18. května

Naše město se jmenuje Kladno. Učíme se, co významného a zajímavého v našem městě najdeme a zároveň si připomínáme, co už jsme viděli. Ale co okolí Kladna? Co zajímavého najdeme v našem regionu?
Ve čtvrtek 18. května jsme navštívili nedaleké Smečno. Po vystoupení z autobusu nás přivítalo pěkné náměstí, kterým jsme prošli ke kostelu i zdejšímu zámku. A proč je na zámku obrázek draka? To jsme se dozvěděli ze zdejší legendy „O dračí korunce“. Prošli jsme nádvoří zámku a už nás čekala upravená zámecká zahrada, vzrostlé stromy i historické sochy. Obešli jsme opravený pavilon „Salla Terreny“ i Domov pro seniory. Za zámeckou zahradou se nám ukázal vojenský skanzen i bunkr, připomínající události druhé světové války. V nedaleké lipové aleji jsme se nasvačili a trochu si zasportovali. Na zpáteční cestě do města jsme nemohli bez povšimnutí minout pěkné prolézačky a cukrárnu s výbornou zmrzlinou. Už byl čas vyhlížet zpáteční autobus.
Zjistili jsme, že je potřeba poznávat i širší region našeho města, přilehlé obce, jejich pamětihodnosti i okolní přírodu.

 
       

další foto

  7. S trampolíny na Sletišti

18. května

Třída 7.S využila krásného slunečného počasí a vyzkoušela si tak trochu jinou hodinu tělesné výchovy. V trampolínovém parku na Sletišti jsme si užili pohodové sportovní dopoledne. Tuto naší plánovanou akci jsme nemohli zakončit jinak, než sladkou tečkou na závěr.
 
       

další foto 

  6. S výlet na Záplavy

18. května

Dne 18.5. jsme se vydali poznávat okolí Kladna. Prošli jsme se po břehu  Turyňského rybníka „Záplav“. Děti viděly krásnou přírodu, kterou by nikdo kolem města Kladna nečekal.  Viděli jsme vodní království s žábami, rybami, kachnami, ptáky i s  vodními rostlinami. U rybníka si děti zaběhaly a zahrály hry. V přírodě se všem líbilo, společně jsme se dohodli, že jsme našli místa, která stojí za to ukázat i svým rodičům.
 
       

další foto

  Atletický čtyřboj

17. května

Ve středu 17. 5. 2017 reprezentovali naši školu v okresním kole atletického čtyřboje starší žáci a žákyně.
Čtyřboj se konal ve sportovním areálu Sletiště Kladno. Sportovci měřili své síly v běhu na 60 m, 800m, 1500m, skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem.
Startovali v tříčlenných družstvech. Výkony závodníků se hodnotili dle daných bodovacích tabulek pro mládež.
Vybraní jednotlivci reprezentovali naši školu velice úspěšně. V kategorii starších žákyň jsme získali 2. místo, v kategorii starších žáků 1. místo. Tito úspěšní sportovci postoupili do krajského kola, které se koná 25. 5. ve Slaném. Na krásném 2. místě se umístili starší žáci v kategorii družstev.
Všem účastníkům čtyřboje gratulujeme za snahu a vynaložené úsilí. Sportu zdar.

 
       

další foto 

  LEGO DEN - Stavíme z Lega

16. května

Každoročně si žáci naší školy zpestří výuku tím, že všichni při akci “Stavíme z Lega” tvoří ze stavebnice DUPLO A LEGO zajímavé stavby. Ve třídách se tak objevil rodinný dům a farma se zvířaty, veterinární klinika, zoologická zahrada, město Paříž i Chicago. Žáci vytvořili i Pražský hrad, Petrohrad, vesmírnou stanici na Marsu, ale i sportoviště Sletiště. Stavění z LEGA i DUPLA děti velice zaujalo. Líbily se jim stavby, které samy postavily, ale i výtvory dětí z ostatních tříd. Všechny děti byly vítězi a zasloužily si sladkou odměnu.
 
       

další foto

  MŠ v NSEV Čabárna Kladno

16. května

V Naučném středisku ekologické výchovy na Čabárně si pro naše děti připravili naučně-vzdělávací program s názvem “Z pohádky do pohádky”. Děti se dozvěděly jak cvrká cvrček, jestli nosí motýl klobouk nebo co nejvíc chutná ježkovi. Po programu, který se konal v učebně střediska, jsme si prohlédli zvířata v přilehlých výbězích.
 
       

další foto

  Celostátní Abilympiáda Praha

13. května

Již po šestnácté se v Praze v Jedličkově ústavu konala “Celostátní Abilympiáda pro děti a mládež”.
Každoročně se z naší školy vypraví skupina žáků, aby se poměřila s ostatními dětmi v různých dovednostních disciplínách.
Letos do Prahy jelo 7 žáků - Michal Pelc, Nikita Ivanov, Simona Rajzová, Nikola Grigová, Kristýna Vodáková, Marek Vetešník, Petr Semorád. Žáci soutěžili v malování, skládání PUZZLE, korálkování, studené kuchyni, keramice. K naší radosti byli velice úspěšní.
Máme radost z úspěšné reprezentace naší školy.

 
       

další foto

  Ničeho se nebojíme

9. května

Začátkem května proběhl třetí projektový den Ničeho se nebojíme zaměřený tentokrát na témata  Bezpečnost v běžném životě - sport, pobyt venku, prázdniny. Dalšími tématy byl Zdravý způsob života zaměřený na denní režim a význam odpočinku a Evakuace. Žáci se seznamovali s mimořádnými událostmi, při kterých je evakuace nutná. Tvrdým oříškem byl praktický nácvik evakuace. Hromadný a rychlý odchod žáků z budovy nepřijímají všichni žáci s klidem. Přesto jsme ji zvládli téměř bez chyb. Nejstarší žáci se věnovali ještě tématům Alkohol, kouření,drogy, netolismus. Ve všech třídách byl program postaven tak, aby žáci získali potřebné kompetence formou řízené hry, praktických a výtvarných činností, rozhovorem nebo prací ve výukových programech. Velmi často žáci využívali i osobní zkušenosti.

 
       
  1. A v divadle Lampion

27. dubna

Divadelní představení je vždy důvodem k předchozímu „těšení“. Konečně jsme se dočkali a vyrazili do Divadla Lampion na hru „Nekonečný příběh“. Mnozí přece známe stejnojmenný film, jaké tedy bude jeho divadelní ztvárnění? Hra plná fantazie se nám líbila a natolik nás zaujala, že jsme po celou dobu představení ani nedutali. Spokojeni jsme opustili divadlo a před zpáteční cestou nás čekal další nevšední zážitek. Vešli jsme do zámecké zahrady, která je hezká v kterémkoliv ročním období. Moc nás pobavilo, že jedna ze zdejších medvědic po zimním spánku dováděla ve výběhu a předvedla se nám hezky zblízka. Jen nevíme, zda to byla medvědice Marta či Míša.

 
       

další foto

  Den Země Otvovice

26.- 27. dubna

Ve dnech 26.4. – 27.4. jsme navštívili obec Otvovice, která se nachází nedaleko Kladna. V rámci “Dne Země” jsme byli domluveni s místní Základní školou na společném programu, který se zmíněným dnem souvisel. Vzhledem k nepříznivému počasí jsme sice společný program neměli, ale i tak jsme si to všichni užili. Zvládli jsme několik vycházek do okolí stejně jako v minulém roce. Co nás mile překvapilo, bylo čisté prostředí všech míst, která jsme navštívili – Budeč, Otvovická skála, Minice, štoly, které se nacházejí asi dva kilometry od základní školy. Tentokrát jsme byli bez práce, protože jsme žádná místa s odpadky nepotkali.

 
       

další foto 

  Den Země

26. dubna

Ve středu vyjela naše škola na akci “ Den Země” do ZŠ Motyčín Švermov. Opět byl pro nás přichystán velmi zajímavý a naučný program. Žáci základní školy prostřednictvím různých úkolů získávali mnoho nových informací o přírodě. Poznávali a přiřazovali přírodniny, hmyz, byliny, dřeviny. Rozeznávali stopy zvířat, přihlíželi chemickým pokusům, odpovídali na připravené otázky. Žáci základní školy speciální procvičovali své znalosti na čtyřech stanovištích ve školní tělocvičně, kde rozlišovali jehličnaté a listnaté stromy, poznávali druhy lesních zvířat, jejich obydlí, určovali zvuky dřeva jednotlivých stromů. Společným výstupem bylo vymalování obrazu přírody a zvířat, které v ní žijí.
Díky pestrému programu, příjemnému prostředí se i přes nepříznivé počasí” Den Země” vydařil.

 
       

další foto

  Jarní běh pro zdraví

25. dubna

Stejně jako loňský rok se žáci naší školy vydali na akci „Běh pro zdraví“.  Zúčastnili se žáci 1. A, 4. A, 6. A, 8. A, 1. S, 5. S. Závod jsme připravili v lese nedaleko naší školy. Společně jsme prošli běžeckou trasu a protáhli se. Nejkratší úsek dlouhý 150m byl připraven pro mladší žáky. Starší žáky čekal okruh dlouhý 800m a 1600m. Žáci se vzájemně podporovali a fandili si v blízkosti běžecké trasy. Všichni se velmi snažili a někteří překvapili výbornými výsledky. Závod proběhl za příjemného jarního počasí plného slunce a spokojených účastníků. 

 
       

další foto

  NSEV Jak roste strom - 6. S, 2. S

25. dubna

Z čeho se vyrábí židle, stůl a mnoho dalších věcí se žáci 2.S a 6.S dozvěděli na programu NSEV -  “Jak roste strom”. Poutavou formou se seznámili, jak se ze semínka vypěstuje malá sazenice stromu. Dozvěděli se, jak se o stromeček staráme v lesní školce a i po přesazení v lese. Zajímavé pro žáky bylo, kolik let trvá, než se strom může pokácet. Interaktivní program se žákům moc líbil.

 
       

další foto

  Projekt "Děti celého světa"

20. dubna

Tentokrát se projekt “Děti celého světa” nesl v duchu návštěv mnoha zemí světa. Každá třída si vybrala zemi, kterou chtěla navštívit a pomocí všech smyslů se pokusila přiblížit její kultuře, historii, životě lidí a dětí. Během dopoledne žáci shlédli videa, prohlédli si obrazový materiál, sbalili se na cestu, zahráli si hry, ochutnali typické pochutiny a vyrobili si masky a doplňky. Na společné prezentaci jsme se všichni na chvíli přenesli nejen do Japonska, Ameriky, Egypta a Vietnamu, ale žáci z 1.třídy nás pozvali i do ZOO Praha.
Na závěr celého dne jsme se společně vyfotili a zazpívali si.

 
       
  Kavárna pro rodiče

19. dubna

Ve středu 19. dubna jsme pozvali rodiče do třídy 7. S, kterou jsme na pár hodin přestavěli na „Kavárnu“. Při kávě a čaji se přece jenom lépe diskutuje, probere se spousta problémů a všichni zúčastnění mají radost z neformální atmosféry. Paní učitelky se postaraly o zákusky, které přece do kavárny patří, prostě napekly a přivezly.
Tentokrát se celé akce zúčastnilo 11 maminek, které spolu s vedením školy a učitelkami probíraly školní i osobní problémy. Nikomu není lhostejné korálkové Občanské sdružení, bohužel ještě jsme nenašli řešení.
„Kavárna pro rodiče“ měla i svůj program, paní Šestáková, přítelkyně naší školy zajistila masérky Kateřinu a Adélu, které se postaraly o maminky a jejich namožená záda.
Celé dopoledne uteklo ve velmi příjemné atmosféře. Všem se u nás moc líbilo. Tak zase příště.

 
       

další foto 

  Projekt "Svět kolem nás" Výlet do Slaného - 6. S

12. dubna

I přes nepřízeň počasí jsme se vydali na již předem naplánovaný výlet do Slaného. Chtěli jsme blíže poznat toto starobylé město. Cestou autobusem jsme pozorovali rozkvétající přírodu a vnímali krásy našeho regionu. Ve Slaném jsme si prohlédli Kostel  svatého Gotharda, zbytky opevnění města, Velvarskou bránu, věž a náměstí s kašnou …. V informačním centru jsme si prohlédli zajímavou a obsáhlou sbírku rozmanitých slánek, které darovali městu slánští občané. Výlet jsme si zpříjemnili a zakončili návštěvou cukrárny.

 
       

další foto 

  Výroba velikonoční dekorace 2. S

11. dubna

Dne 11. 4. jsme si zpříjemnili školní den přípravou na Velikonoce. Zasadili jsme si osení, nazdobili vajíčka a připravili zápichy. Po celou dobu přípravy jsme si o Velikonocích povídali, přednášeli básně a „hodovačky“. Den nám rychle utekl a teď už se těšíme na zasloužené prázdniny a nadílku.

 
       

další foto

  MŠ - výlet do sportovního areálu Sletiště

11. dubna

Dnes jsme vyrazili na výlet městským autobusem do oblíbeného kladenského areálu. Cestou děti poznávaly a ostatním ukazovaly místa našeho města, která znají - obchody, ulice, ve kterých bydlí, atd... Na Sletišti jsme se prošli jarní přírodou, zazávodili si v běhání a pohráli v hornickém vagonku. I když počasí nebylo tak krásné, jako v minulých dnech, výlet se všem moc líbil.

 
       

další foto

  Školní kolo Abilympiády - hry na počítači, úprava fotografií

11. dubna

Sedm vybraných žáků z druhého stupně  se zúčastnilo školního kola Abilympiády v disciplíně “Hry na počítači” a nově i v disciplíně “Úprava fotografií”. Žáci hráli postřehové, strategické a skákací hry vždy podle výběru učitelky. Zúčastnění si museli sami zjistit, jak se daná hra hraje a o co v ní jde. Při upravování fotografie se soutěžící zapotil při vkládání obrázků do fotografie a při tvorbě perspektivy. Všichni přistupovali k soutěži zodpovědně se zájmem a s nadšením. 

 
       

další foto

  Vystoupení žáků v Domě pro seniory Kladno

10. dubna

Děti z Korálku při své velikonoční besídce ve škole vystoupily před návštěvníky se zvláště zdařilým vystoupením. Nebyla by škoda nacvičený program dále neinterpretovat? S tímto nápadem jsme kontaktovali Dům pro seniory v Kladně v ul. Fr. Kloze. Zdali by měli pro své klienty v tomto předvelikonočním čase zájem o vystoupení našich žáků? Domluvení podrobností bylo dílem okamžiku a už se všichni těšili na vzájemné setkání. V pondělí 10. dubna vyjely třídní kolektivy třech tříd se záměrem předvést své vystoupení a rozdat dobrou náladu divákům z řad seniorů.
Záměr předčil očekávání. Žáci z Korálku v Domě pro seniory předvedli vydařené pásmo písní a tanců. Snažili se zpívat a tančit co nejlépe, jakoby věděli, že zdejším posluchačům rozdávají společně s úsměvem ve tvářích i jarní pohodu.
Pokud to bude možné, příště se zdejším klientům s novým programem rádi opět předvedeme.

 
       
  Divadlo Lampion - Tajemství naší skříně

7. dubna

Jak to dopadá, když si děti nečešou vlasy, neutírají nudli nebo stolují jako prasátka? Na to s úsměvem i s muzikou vzpomínají tři sourozenci při vyklízení zaprášeného pokoje na chatě, kde založili dětskou kapelu a vyváděli neplechu. Evička s Jirkou se už poučili, ale Vašek své lumpárny stále ještě zavírá ve staré skříni.

To vše se žáci ze 6.S a 7.S dozvěděli na divadelním představení v divadle Lampion.

 
       

další foto

  Velikonoční zvyky 4. S

5. dubna

Třída 4.S seznámila s velikonočními zvyky. Nejdříve jsme si společnými silami připravili kynuté těsto na velikonoční bochánek, poté nabarvili vajíčka, obtiskli si zajíčka a ozdobili pentličkami pomlázku.  Po celou dobu nám v pozadí hrály velikonoční koledy a písně. Tento vydařený den žáci ukončili ochutnávkou hotového bochánku.

 
       

další foto 

  Velikonoční výstava a besídka

4. dubna

Na zahájení velikonoční výstavy se dostavilo velké množství rodičů a přátel školy. Jejich kladné hodnocení výstavy a potlesk doprovázející hudebně pohybové vystoupení žáků všechny moc potěšil. Pásmo písní, tanečků a říkadel se znakováním navodilo krásnou jarní atmosféru. Pro radost si návštěvníci odnášeli zakoupené velikonoční dekorace, které pro ně žáci s vyučujícími na výstavu připravili. Děkujeme všem, že jste sdíleli s dětmi jejich radost z úspěchů. 

 
       

další foto

  Řemeslné dílny rodičů

22. a 29. března

Pod rukama šikovných maminek našich žáků přišlo jaro do Korálku. Ve dvou dnech získalo perníkové těsto podobu zajíčků, kuřátek, slepiček, vajíček a kytiček. Díky jejich ochotě a zručnosti si mohou žáci perníky zakoupit na školní velikonoční výstavě.

 
       

další foto

  Zdravé muzicírování

28. března

Celoročně probíhá ve škole “Zdravé muzicírování”s muzikoterapeutem Petrem Bronišem. Žáci při setkání s hudbou hrají na přírodně laděné nástroje. Pískají na píšťalky, hrají na bubny a drobné perkuse, kantele, tibetské misky a mnoho dalších hudebních nástrojů. Hudbu a zpěv doprovází hrou na tělo. Tančí, poslouchají hudební pohádky, relaxují…..Při muzikoterapii jsou vychováváni k hudebnosti, muzikálnosti.  Zlepšují si své  zdraví, motorickou obratnost, sociální dovednosti a emoční gramotnost.

 
       

další foto 

 

MŠ - Vítání jara se žáky 8. A

27. března

Na dnešní vycházku do přírody jsme vyrazili společně se žáky 8.A. Děti nejprve trochu s rozpaky, ale po chvíli s radostí přivítaly změnu - místo s vycházkovým hadem mohly jít za ruku s velkým kamarádem. Společně jsme sledovali změny v jarní přírodě a na závěr děti vyzdobily jarními motivy chodník na zahradě.

 
       

další foto

  Abilympiáda školní kolo Studená kuchyně, Korálkování

21. března

Školního kola Abilympiády v “Korálkování “ se zúčastnilo 6 žáků. Navlékali se zájmem korále a náramek. Potom se šperky ozdobili. Nejvíce zručná byla Gizela Bilá.  V disciplíně  “Studená kuchyně” žáci připravovali obložené chlebíčky a trénovali zhotovení jednohubek. V této disciplíně, při výrobě občerstvení, byl nejšikovnější v mladší kategorii Patrik Suchý a ve starší kategorii Petr Semorád. Soutěžního klání se zúčastnilo 7 žáků. Nejlepší z nás pojedou v květnu reprezentovat na celostátní Abilympiádu pro děti do Prahy. 

 
       

další foto

 

NSEV Čabárna - výukový program "Od semínka k výrobku"

21. března

Žáci 6.A a 8.A navštívili NSEV Kladno Čabárna. Výukový program “Od semínka k výrobku” seznámil žáky se stromy  z mnoha pohledů. Žáci poznávali zrychleně život stromu od sběru semínek, přes lesní školku, výsadbu stromků do lesa, péči o ně až po těžbu dřeva. Žáci po shlédnutí prezentace vyhledávali správné odpovědi. Následnou kontrolu prováděli na interaktivní tabuli. Výrobky ze dřeva přiřazovali  příslušným stromům. Prakticky si vyzkoušeli ochranu stromů, poznávali jejich značení, přiřazovali správné odpovědi, v reálu poznávali napadené dřevo.  Téma bylo náročné a budeme se k němu vracet.

 
       

další foto

 

Matějská pouť pro zdravotně znevýhodněné děti 

20. března

V pondělí ráno jsme se s žáky ze 4. A, 6. A, 8. A sešli na vlakovém nádraží, abychom se společně vydali na tradiční Matějskou pouť, která je každoročně pořádána v pražském areálu Výstaviště. Jako každý rok, tak i letos jsme mohli využít výhod volného vstupného na atrakce v rámci “Dnu pro zdravotně postižené děti a děti z dětských domovů a azylových domů”. Celý den si děti velmi užily. Vyzkoušely si divokou jízdu na horské dráze, ale i pomalou vyhlídkovou jízdu na Ruském kole, svezly se jak na 50m vysokém kolotoči, tak i na tradičním řetízkáči, zavítaly do domů hrůzy a zábavy, výtečně se také bavily na bouracích autíčkách a spoustě dalších atrakcí. Skvělý den plný zážitků jsme zakončili koncertem známého českého zpěváka Michala Davida.

 
   

 

 
   

6. a 8. A v divadle Lampion

17. března

A je to tady. Konečně. V divadle Lampion hrají představení “Záhada hlavolamu. ” Příběh, který známe z filmového plátna, knih či komiksů od spisovatele Jaroslava Foglara.
Se žáky 6. a 8. ročníku jsme se vydali vstříc dobrodružství s Rychlými Šípy.  Společně s nimi jsme se schovávali v temných uličkách Stínadel před Bratrstvem  kočičí pracky a Velkými  Vonty. Náhodou jsme objevili deník Jana Tleskače a dozvěděli se o ježku v kleci.
Celé představení bylo plné napětí, akce i zábavy. Herci společně s loutkami dokázali vykouzlit i atmosféru strachu. Žáci napjatě sledovali  osudy všech postav. Při volbě Velkého Vonta, který střeží tajemství hlavolamu, jsme drželi palce chytrému a spravedlivému Losnovi, před hloupým, vychloubačným, i když silnějším Mažňákem.
V hlavě nám zůstala spousta nevysvětlených záhad a nezodpovězených otázek. Určitě se k nim ve škole vrátíme.

 
       

další foto

 

Projekt – Svět kolem nás – Skanzen hornictví Mayrau - 6. S

15. března

Do hornického skanzenu Mayrau  jsme  se dopravili autobusem. Po příjezdu se nás ujal příjemný, hovorný průvodce. Vyprávěl nám o historii hornictví a o dolu Mayrau, provedl nás po areálu muzea a ukázal nám nejzajímavější části skanzenu.
Nejvíce se žákům líbily modely šachetních věží, kolejí s vozíky a šatna horníků. Velký zážitek si žáci odnesli z ukázkové štoly, kde si připadali jako v opravdovém dolu. Viděli v jakém prostředí  a těžkých podmínkách  horníci pracovali.
 
       

další foto

 

Hry pro život 6. a 8. A

14. března

Žáci 6.- 9. ročníku se opět sešli v tělocvičně školy, kde byly připraveny “Hry pro život”.  Cílem setkání je uvědomit si nutnost spolupráce a pozitivní komunikace s vrstevníky i s dospělými.
 Do her se zapojili všichni s velkou chutí i přesto, že připravené úkoly nebyly snadné. Při hře “Gordický uzel”  museli žáci rozmotat celou skupinu, která byla spojena rukama, bez možnosti se rozpojit. Druhý pokus, při kterém nikdo nesměl mluvit, se nezdařil.
Při hodnocení dokázali žáci pojmenovat důvody, proč se uzel rozmotat nezdařil. Při hře auta žáci zdolávali dráhu ve dvojicích, jeden byl “slepý” a druhý ho naváděl pouze spojením ukazováčků. I tady žáci prokázali ochotu si vzájemně pomáhat a radit s postupem ostatním.
Ve skupině se projevuje několikaletá pedagogická práce se žáky v této oblasti.
 
       

další foto

 

Sládečkovo vlastivědné muzeum - MŠ

9. března

Využili jsme nabídky programu Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně a rozhodli se seznámit s historií bitvy u Libušína. Expozice byla plná historických zbraní, brnění, štítů i dobového oblečení. Součástí prohlídky byl krátký poučný film. Po skončení prohlídky si děti vybarvily omalovánky rytířů.

 
       

další foto

 

1. A v divadle Lampion

3. března

V pátek 3. března jsme sledovali hru „Cipísek“ v kladenském divadle Lampion. Moc jsme se na představení těšili, byli jsme zvědaví, jak se příběhy loupežnického synka Cipíska budou na jevišti odvíjet. Při sledování představení nikdo ani nedutal, všichni jsme byli vtaženi do příběhu. Malí diváci v hledišti Cipískovi fandili, aby se mu povedlo povalit medvěda či přelstít vrchnost z města Jičína. Cipísek si nás všechny zkrátka získal, představení bylo plné strhujících interaktivních momentů i hezky svižné muziky.
Už jsme zase ve škole a hlavu máme plnou zážitků z divadla. Nejsme ale smutní, vždyť divadlo zase navštívíme v měsíci dubnu.
 
       

další foto

 

Návštěva dětského oddělení MK Kladno na Sítné

2. března

Ve čtvrtek 2. března se žáci 1.A vydali na návštěvu Městské knihovny Kladno na Sítné. V oddělení pro děti nás přivítala paní knihovnice, která se nám v průběhu následující hodiny intenzivně věnovala. Po usazení v příjemném prostoru určeném k podobným besedám jsme se začali seznamovat s připravenou kolekcí knih. Můžeme být pyšní, vždyť jsme skoro na všechny otázky paní knihovnice znali odpověď. Dozvěděli jsme se, že Zdeněk Miler, autor oblíbeného Krtečka, je vlastně kladenský rodák. Viděli jsme výběr z nejhezčích knížek, které autor slavného Krtka ilustroval. Také víme, jak máme s knížkami zacházet a jak je správně chránit před poškozením.
Budeme si pamatovat, kde jsou knížky pro různé věkové kategorie dětí; mohli jsme se na chvíli v prostorách knihovny samostatně pohybovat a knížky si prohlížet. Jen škoda, že jsme na prohlížení knížek dostali málo času, tolik se nám knížky líbily! Proto se těšíme, že se nám povede uskutečnit další návštěvu a knížky, které nás zajímají, si prohlídneme důkladně. A jaký je rozdíl mezi KNIHOVNOU a KNIHKUPECTVÍM už také víme. Navštívili jsme i knihkupectví, kde se knihy nepůjčují, ale prodávají.
Ve škole jsme o knížkách namalovali moc hezké obrázky a ozdobili s nimi třídu.
 
       

další foto

 

Projekt "Královna Zima" 4. S

28. února

Dne 28. února měla naše třída 4.S projektový den na téma:,,Královna Zima‘‘.  Projekt začal rozhovorem o hlavních znacích tohoto ročního období. Povídali jsme si o změnách počasí, krajiny, stromů. Četli jsme si pohádky se zimní tématikou a poslouchali jsme zimní písně. Užili jsme si pořádnou koulovačku ve škole, koule byly z papíru. Na závěr jsme si vyrobili „Královnu Zimu‘‘ z různých materiálů- igelit, dřevo, papír a poté jsme ji společnými silami ozdobili.
 
       

další foto

 

Máme se rádi - 1.A, 4.A

28. února

Dnešní dvouhodinovka byla zaměřená na vztahy ve třídě. Na samém startu si žáci sdělili jaký mají den, v jakém jsou rozpoložení a co od dnešního programu očekávají. Protože bylo potřeba žáky dobře naladit, byla velmi přínosná hra „židličkovaná“. Poté přišlo na řadu malování. Žáci si měli představit ideální pokojíček. Jejich úkolem bylo nakreslit pokojíček a v něm vše, co by tam chtěli mít. Poté z pokojíčků sestavili dům, ve kterém by bydleli všichni žáci. Společně měli dokreslit zbývající místnosti, které by ve společném domě chtěli mít. Po dotvoření společného bydlení následovaly rozhovory nad obrázky, proč jejich společný dům takto nakreslili.

 
       

další foto

 

Právo pro každý den - Jak si rozumíme

28. února

Dnes se sešli žáci 6. A a 9. A v tělocvičně, kde se zábavnou a hravou formou učili komunikaci a naslouchání mezi sebou. Zkoušeli spolupracovat beze slov. S chutí se zapojili do skupinových aktivit.
 
       

další foto

 

Karneval v MŠ

17. února

Jak už se stalo tradicí školky, každý únor pořádáme karneval. Děti si užijí dopoledne v maskách, zatančí si, zazpívají oblíbené písničky a společně si zahrají. I tentokrát jsme si společně užili spoustu legrace.

 
       

další foto

 

Projekt " Svět kolem nás" - výstava ve Sládečkově muzeu

17. února

V rámci třídního projektu žáci 6.S tentokrát i s kamarády ze 7.S navštívili Sládečkovo muzeum. Prohlédli si výstavu ke 25. výročí libušínských bitev. Seznámili se s dobovým oblečením, zbraněmi, brněním a s předměty, které lidé potřebovali ve středověku. 
 
       

další foto

 

Abilympiáda - školní kolo - keramika, malování

16. února

16.2. proběhlo další školní  kolo „Abilympiády“.  Žáci soutěžili v malování, kde tvořili díla na téma „Cestujeme“ a v keramice, kde modelovali na téma „Velikonoce“.  Malování se zúčastnilo celkem  9 žáků z praktické školy a  4 žáci ze speciální školy.  V keramice soutěžilo 6 žáků z praktické školy a 1 ze školy speciální.
V disciplíně „Malování“ ve starší kategorii  zvítězil Nikita Ivanov, v mladší kategorii byl 1. Marek Vetešník.
V disciplíně „Keramika“ vytvořil nejkrásnější  dílo Jiří Křivský.
 
       

další foto

 

Ničeho se nebojíme

10. února

Tento den proběhl ve všech třídách projektový den Ničeho se nebojíme. Žáci se pod vedením učitelek věnovali tématům První pomoc, Požární ochrana a Zdravý způsob života - Zdravá strava. Ve třídách a kuchyňkách probíhala ochutnávka potravin, žáci připravovali různé saláty a svačiny, poznávali potraviny podle čichu, chuti i hmatu. Mezipředmětové vztahy se uplatnily při nakupování, kdy žáci četli a počítali, rozvíjeli si slovní zásobu. Praktické činnosti probíhaly rovněž při ošetřování jednoduchých úrazů, škola byla plná lékařů a sester. Poznávání práce hasičů probíhalo s využitím programů Záchranného kruhu a praktickým poznáváním situací v budově školy. Pí učitelky umožnily žákům pracovat formou řízené hry, využily materiálu Správné 5 a  plně využívaly osobní zkušenosti žáků.

 
       

další foto

 

Den bezpečnějšího internetu  - "Chraň svá data, chráníš tím sebe a své blízké"

9. února

Naše škola se již tradičně připojila k oslavám Dne bezpečnějšího internetu. Aktuálním tématem současnosti je ochrana osobních dat v prostředí internetu. Formou besedy a praktických ukázek se žáci 2. stupně zamýšleli nad vlastními aktivitami na internetu. Diskutovali o fotografiích, které vyhledávali ve vlastních profilech a v časopisech. Seznámili se i s různými pojmy, se kterými se setkávají ve virtuálním prostředí. Důraz byl kladen na uvědomění si  zdánlivé  anonymity internetu.
Ačkoliv je toto téma stále otevírané a diskutované, málo kdo si uvědomuje hrozby, které na ně čekají.  
 
       

další foto

 

Pozorování přírody, krmení zvířat v zimě - 7.S

7. února

Protože letošní zima je dlouhá a tuhá,  sníh schoval poslední možnosti potravy, rozhodli se žáci 7.S vyrazit do okolí školy, aby přilepšili našim opeřencům a ostatním strádajícím zvířatům. V teple učebny žáci předem připravili směs nejrůznějších semen. Nejdřív jsme vyrazili k ptačím krmítkům v areálu naší školy. Poté naše kroky směřovaly do místního lesa, kde žáci rozmístili ostatní dobroty.  Přestože bylo mrazivé počasí, moc jsme si úterní dopoledne na čerstvém vzduchu užili.

 
       

další foto

 

Zdravé muzicírování

24. ledna

Celoročně probíhá ve škole “Zdravé muzicírování”s muzikoterapeutem Petrem Bronišem. Žáci na setkání s hudbou hrají na přírodně laděné nástroje. Pískají na píšťalky, hrají na bubny a drobné perkuse, kantele, tibetské misky a mnoho dalších hudebních nástrojů. Hudbu a zpěv doprovází hrou na tělo. Tančí, poslouchají hudební pohádky, relaxují…..Při muzikoterapii jsou vychováváni k hudebnosti, muzikálnosti.  Zlepšují si své  zdraví, motorickou obratnost, sociální dovednosti a emoční gramotnost.

 
       

další foto

 

Kladenská veverka - výtvarná soutěž

20. ledna

„Kladenská veverka“ je známá mezinárodní výtvarná, literární a fotografická soutěž. Letošní XXVIII. ročník společně vyhlásili Statutární město Kladno, Záchranná stanice AVES, SZŠ a VOŠZ Kladno, Kladenský deník, NSEV Kladno, CA Sunrise Kladno, Výtvarný kroužek Zdeňka, Zpravodaj Kamelot, Kino Hutník a zakladatel soutěže Ing. Jaroslav Fiala CSc.
Pátek 20.1. byl pro tři žáky naší školy mimořádný den. V kině Hutník totiž probíhalo slavnostní vyhodnocení této prestižní soutěže a oni obdrželi pozvánku! To přece znamená, že byli vyhodnoceni a ve své kategorii zvítězili! Pozvaní žáci - Sophia Svetec (žákyně 7.S), Nikola Grigová a Marek Vetešník (oba třeťáci ze třídy 1.A) – byli krátce před polednem usazeni v přeplněném kinosále a těšili se na „svou“ chvilku. Programem přítomné provázel ředitel Sládečkova muzea Zdeněk Kuchyňka, ceny vítězům předávali mimo jiné i primátor města Mgr. Milan Volf a zakladatel soutěže Ing. Fiala. V kulturní části programu pořadatelé předčítali vyhodnocené literární práce a vystoupil sbor malých zpěváčků „Pidi sluníčko“.
Letošní ročník soutěže pro naši školu dopadl víc než skvěle - Sophia Svetec obsadila v kategorii speciálních škol 1. místo, Marek Vetešník 2. místo a Nikola Grigová 3. místo.
Vítězům blahopřejeme a přejeme mnoho podobných úspěchů.


 
       

další foto

 

Svět kolem nás - Pamětihodnosti Kladna, 6.S

20. ledna

V mrazivém lednovém počasí se žáci  6.S vydali objevovat významné pamětihodnosti svého města Kladna. Na náměstí Svobody viděli Lidový a Dělnický dům, u kladenského gymnázia si prohlédli sousoší „Váňův kámen“. V centru města navštívili Floriánskou kapli, prohlédli si nádvoří a zahradu kladenského zámku. Přes náměstí Starosty Pavla došli až k Městskému divadlu. V divadelní kavárně se zahřáli horkým čajem.
 
       

další foto

 

Abilympiáda PUZZLE - školní kolo

18. ledna

17. a 18. ledna proběhla třídní a školní  kola Abilympiády ve skládání PUZZLE. Abilympiády se zúčastnilo celkem 15 žáků z praktické školy a 7 žáků ze speciální školy. V mladší kategorii se  ve skládání PUZZLE  na 1. místě umístila Alžběta Klozbergová,  ve starší kategorii byl první Martin Svátek.
 
       

další foto

 

Korálková stopa

12. ledna

Když napadl první sníh, vytáhli jsme s dětmi lyže a začali jsme trénovat. Na co? No přeci na „Korálkovou stopu“, každoročně pořádaný závod v běhu na lyžích. Letošní zimu se soutěže zúčastnili žáci prvního i druhého stupně základní školy. Svoje síly mohli poměřit ve třech okruzích, které pro ně byly připraveny tak, aby odpovídaly jejich věku a schopnostem. První rovinka na 100 m, krátký okruh na 400 m a velký okruh na 800 m. Všichni závodníci se velmi snažili a za svoje výkony byli odměněni sladkou odměnou a diplomem.
 
       

další foto

 

Pozorování zimní přírody - MŠ

12. ledna

Dnes jsme místo skotačení na zasněžené zahradě vyrazili na vycházku do lesoparku Bažantnice. Sledovali jsme kachny i jiné ptáky v okolí zamrzlého rybníka, snažili jsme se poznat, kdo zanechal stopy ve sněhu a prohlíželi jsme si stromy v zimním lese. Při návratu jsme přichystali na školní zahradě dobroty pro ptáčky.
 
       

další foto

 

Výstava betlémů

11. ledna

Je sice po vánočních svátcích, všichni už se pochlubili, co našli pod stromečkem, ale proč se ještě v lednu nepodívat na betlémy? Vždyť právě tam máme možnost vidět Ježíška, který je k nám každý rok tak štědrý a plní přání, která napíšeme
a strčíme za okno. V Kladenském zámku se koná výstava betlémů, žáci 8.A a 6.A vyrazili a... betlémy pomalu mizí,
výstava končí, ale přesto alespoň tři zůstaly, stálo to za to. Příští rok vyrazíme včas.
 
       

další foto

 

Zimní hrátky - 2.S

10. ledna

Dnes nás ven k zimním hrátkám vylákal první letošní sníh. Vytáhli jsme boby a došli do lesa k nejbližšímu kopečku, kde jsme si na nich zajezdili. Poté jsme se pokusili postavit sněhuláka, ale koule se nám v ruce rozpadaly. Tudíž jsme využili sníh například ke koulování a k házení koulí na kmen stromu. Též jsme si zahráli na mašinku, kde jsme chodili za sebou a šlapali do stejných stop. Do školy jsme se vrátili krásně vymrzlí a s červenou barvou na tvářích.
 
       

další foto

 

Tři králové - MŠ

6. ledna

6.ledna jsme s dětmi ve školce slavili svátek Tří králů. Vyrobili jsme koruny a společně prošli školku, zazpívali koledu a napsali křídou symbol Tří králů. Všichni jsme si užili sváteční atmosféru. Jen zlato, kadidlo a myrhu jsme neměli.
 
       

další foto

 

Tři králové

6. ledna 2017

Na “Tři krále” Kašpar, Melichar a Baltazar ze 6.S prošli celou školou. Zazpívali  a všem vinšovali
“ Štěstí, zdraví, dlouhá léta”.
 
       
 

Vánoční rozloučení 

22. prosince

Letošní rok 2016 zakončily třídy 4. A, 6. A, 8. A na náměstí St. Pavla bruslením na uměle vytvořené ledové ploše. Žáci si zakoupili horkou čokoládu a čaj na vánočních trzích, prohlédli si betlém, popřáli si pod vánočním stromem krásné prožití vánočních svátků a šťastný nový rok.
 
       

další foto

 

Kladenští volejbalisté v Korálku

21. prosince

Ve středu navštívili naši školu kladenští volejbalisté, v současné době mistři Uniqa extraligy mužů, aby obdarovali naše děti “plyšáky”, které získali od svých fanoušků.  Volejbalisté velmi rychle ztratili zábrany a včlenili se do kolektivu dětí. Atmosféra byla jedinečná
a neopakovatelná. Děti nadšeně vybíraly ze stovek hraček, které jim vykouzlily úsměv na tváři. Volejbalové mistry přijdeme podpořit na zápas Kladno - ČZU Praha, který proběhne
16. ledna.
 
       

další foto

 

Návštěva předvánočního Kladna

21. prosince

Ve středu 21.12. se žáci 1. A, 7. S a 4. A rozjeli do města. Vždyť se kvapem blíží Vánoce, tak jak se na ně „naše“ město připravilo? Na náměstí jsme zjistili, že je všechno v pořádku – krásný stromek svítí, betlém je plný zvířátek, u prodejních stánků mohou kolemjdoucí nakoupit rozličné předměty i potraviny. A kdy se nám povede posvačit v hezkém prostředí kavárny „Bez Konce“ a vypít tam voňavý čaj? Dnes v tomto svátečním čase to bylo moc příjemné. Zkrátka Vánoce jsou zase o den blíž a my jsme prožili krásné předvánoční dopoledne.
 
       

další foto

 

Vánoční Kladno 2. S

20. prosince

Čekání na Ježíška jsme si dnes zkrátili výletem do centra města Kladna, kde jsme si prohlédli vánoční strom na náměstí, trhy, káďě s kapry, osvětlené medvědy a vše, co nám Vánoce připomíná. Protože byla veliká zima, zahřáli jsme se horkým nápojem v naší oblíbené kavárničce, kterou rádi navštěvujeme. Zopakovali jsme si zásady bezpečného chování mezi lidmi, v autobuse a při chůzi po městě. Do školy jsme se vrátili trošku vymrzlí, ale spokojení…
 
       

další foto

 

Divadýlko "Z pytlíčku"

20. prosince

Pohádkové představení “O princezně mlsalce” přispělo k radostné atmosféře v předvánočním čase.  Děti byly pohádkou vtaženy do děje a dozvěděly se o tom, že mlsání a přejídání není zdravé. Na závěr si s chutí zazpívaly s loutkoherečkami koledy.
 
       

další foto

 

Vánoční koncert

19. prosince

V letošním roce nás opět v době Adventu svým vystoupením potěšili muzikanti, zpěváci  z” Kostelního souboru  svatého Václava Kladno”. Zahráli a zazpívali nám vánoční písně, koledy. Připravili dětem i pedagogům nevšední zážitek. Všechny děti byly velice pozorné, hodné  a rády si známé písně a koledy zazpívaly spolu s muzikanty.
 
       

další foto

 

Projekt - Vánoční Kladno 6. S

16. prosince

Naše vánočně vyzdobené město navštívily děti ze třídy 6.S. Prošly se, nasály jeho vánoční atmosféru. Na náměstí obdivovaly velký vánoční strom, koupily si drobný dárek. Ohřály se a posvačily v kavárně "Bez konce".
 
       
   

"Děti jako my"

 prosinec

Letošní rok se s námi pomalu loučí a my vzpomínáme, na koho jsme ještě v tom prosincovém úprku zapomněli. Kamarádi z Lupáčovky nám poslali přání všeho nej do nového roku. Ani my jsme na ně nezapomněli a alespoň virtuálně jsme jim také popřáli mnoho úspěchů v příštím roce. V letošním kalendářním roce se nám povedlo pouze jedno setkání, při příležitosti oslav 25. výročí naší školy.

Doufáme a moc si přejeme co nejdřív se zase potkat a společně strávit alespoň jeden den.
 
       

další foto

 

Rockový ples pro "Korálek"

16. prosince

V listopadu se konal již čtvrtý rockový ples kapely All Right Bandu. Pavel Mencl, který je nejen kapelníkem, baskytaristou a zpěvákem této kapely, ale zároveň přítel naší školy, nás oslovil s velkorysou nabídkou: „ Rádi bychom přispěli vašim dětem formou prodeje limitované série triček, která prodáme během plesu a výtěžek vám odevzdáme.“ Tato nabídka se přeci neodmítá.
Ples byl báječný a každý věděl, na koho se přispívá, vždyť jim to pověděla naše paní ředitelka.
Je tu prosinec a my vítáme v Korálku Pavla se svou ženou, kteří nám slavnostně předávají finanční hotovost. Vážíme si této pomoci, ještě jednou děkujeme.

Na fotografiích je vidět, jak jsme si užívali společné fotografování...

 
       

další foto

 

Planeta Země 3000

16. prosince

Třídy 6. A a 8. A se vydaly na další ročník vzdělávacího projektu Planeta 3000.
Letošní dobrodružné putování bylo nazvané “Filipíny - za obry a trpaslíky”.   A jak již samotný název napovídá, na této společné cestě jsme tentokrát  poznávali velikány a drobečky této pestrobarevné země. V průběhu programu jsme navštívili  několik ze 7 107 filipínských ostrovů. V tajemné džungli jsme pátrali po nártounovi filipínském, podívali jsme se do hlavního města Manily, svezli se tradičním jeepney a ochutnali nejednu specialitu. Potopili jsme se také do hlubin oceánu, abychom spatřili i slibované filipínské obry, žraloky velrybí.
Planeta Země 3000 je unikátní, populárně naučný, vzdělávací projekt s přírodovědně – historicko - zeměpisným přesahem. Probíhá ojedinělou formou - nejmodernější multimediální projekcí poutavých fotografií i videosekvencí, doprovodných autentických zvuků, hudby a naživo komentovaným výkladem učitelky a reportéra.
 
       

další foto

 

Vánoční Praha 4. A

15. prosince

Ve čtvrtek jsme se s žáky ze 4. A vydali do našeho hlavního města, abychom se nechali unést tou nejkrásnější vánoční atmosférou. Z Kladna nás do Prahy na Masarykovo nádraží odvezl osobní vlak a výlet mohl začít. Nejprve jsme posvačili v teple na lavičce v nákupním středisku Palladium a poté jsme se vydali kolem Prašné brány do největšího hračkářství ve střední Evropě „Hamleys”. Když jsme si ho celé prohlédli, mohly děti Ježíškovi napsat, co si přejí najít o Štědrý den pod stromečkem. Odtud jsme pokračovali na Václavské náměstí, kde jsme zavítali také do Luxoru. Naším největším cílem však byl vánoční strom a trhy na Staroměstské náměstí. Výlet plný nezapomenutelných zážitků jsme zakončili skvělým jídlem v KFC.

 
       

další foto

 

 

Pečení cukroví - 2.S

15. prosince

Předvánoční čas jsme si zpříjemnili pečením cukroví. Již hotové těsto žáci váleli, vykrajovali, hnětli a tvořili rohlíčky. Po upečení cukroví obalili v cukru. Poté se všichni žáci zapojili do úklidu kuchyně. Během tohoto dopoledne jsme si zopakovali i zásady bezpečného chování při práci v kuchyni. Na samém konci dne jsme si na cukroví pochutnali a naladili se tak na přicházející Vánoce.

 
       
 

Medové Vánoce v Oáze

14. - 16. prosince

Zásluhou Naučného střediska ekologické výchovy Kladno a Českého svazu včelařů se i letos v Nákupním centru Oáza konala akce „Medové Vánoce“. Protože se jedná o oblíbenou akci s dobrou tradicí, opět ji navštívilo několik tříd naší školy.
Stejně jako v minulých letech se rozsáhlá expozice věnovala včelám, jejich produktům, ale i historii, současnosti a významu včelařství. Žáci získali prostřednictvím zkušeného včelaře spoustu zajímavých informací. Na závěr si všichni vyrobili voňavou točenou svíčku, kterou si odnesli domů. Děkujeme pořadatelům za hezkou předvánoční akci.
 
       

další foto

 

MŠ Vánoční besídka

14. prosince

V předvánočním čase jsme se jako každý rok setkali s rodiči dětí, abychom je potěšili vystoupením, které jsme si připravili. Vše dopadlo na výbornou, děti se snažily tak, až některé maminky slzely. Po představení jsme společně poseděli a rodiče s dětmi mohli vyrábět ve tvořivé dílně malé vánoční stromky, nebo zdobit jablka cukrátky.
 
       

další foto

 

Vánoce v Korálku

13. - 14. prosince

S otočením posledního listu v kalendáři s nadpisem listopad to v Korálku vypuklo. Prosinec je plný očekávání a těšení se na Vánoce. Není to jen o dárcích, které dostáváme, ale i o tom, co dokážeme rozdat.
I Korálek rád rozdává a má se čím chlubit. Kolektivy dětí nacvičily báječný program, který předvedly ve vyzdobené tělocvičně rodičům, sponzorům i ostatním dětem, které se vystoupení nezúčastnily. Na všechny dýchlo kouzlo vánoc už při příchodu do tělocvičny, vždyť procházeli přes jídelnu, která se změnila na vánoční galerii, kde korálkové děti prezentovaly své výrobky.
Korálek přeje všem hezké vánoční dny a šťastný nový rok 2017.

Videa z představení:

třída 8.A

třídy 1.A a 6.S

třda 2.S

třída 1.A a 6.S zvonky

třída 6.A

třídy 1.A a 6.S závěr

 
       

další foto

 

Recyklace hrou

12. - 13.  prosince 2016

Naše škola je zapojena v programu “Recyklohraní - aneb ukliďme si svět”. V tomto programu vyhrála druhé místo. Odměnou pro naše žáky byly dva interaktivní lektorské dny. První se jmenoval “Recyklohraní’ a druhý “Recyklace očima mladých vědců”. První den se žáci zaměřili zejména na třídění a recyklaci odpadů. Jeho cílem bylo seznámit žáky s vlastnostmi odpadů a se základními principy nakládání s odpady. Následující den se lektorského dne nazvaného “Recyklace očima mladých vědců” zúčastnili pouze žáci třídy 6. A a 8. A. Vyzkoušeli si několik fyzikálních pokusů, kdy zjišťovali například Ph vody, měření teploty vnějšího a vnitřního prostředí. S lektorkou se také vydali hledat do přilehlého okolí školy lišejníky. Při venkovní výuce si zopakovali určování světových stran pomocí kompasu, či poznávání mraků. Toto vše si průběžně zapisovali do pracovních listů. Tuto netradiční výuku završili koláží na téma " Čisté ovzduší v přírodě a špinavý vzduch ve městě."
 
       

další foto

 

Ozdravný pobyt na horách Kovářská

5. - 9.  prosince 2016

Pobyt v Kovářské v Krušných horách byl opravdu povedený. Už samotný začátek - přišel za námi Mikuláš s dvěma čerty a s andělem. To bylo překvapení.
Po celý čas se na nás  usmívalo slunce, a tak i my jsme byli stále ve výborné náladě. Ani chvilku nikdo nezahálel. Sportovní výkony našich žáků si zaslouží pochvalu. Navštívili jsme obec Měděnec, vesnici, kde se do roku 1998 těžila měděná ruda. Jedna z cest vedla na Klínovec. Z rozhledny jsme spatřili tepelné elektrárny a inverzní mraky v údolí. Z kopce jsme pak sbíhali a sjížděli na lopatách až k dolní stanici lanovky. Do Kovářské jsme se vraceli kolem staré vápenky, která je tamní historickou památkou. Dalším cílem našeho putování bylo hraniční město Vejprty a německé městečko Bärenstein. Cesta byla velmi krkolomná. Místy byla zcela pokryta ledem. Nejbezpečnější pohyb po cestě byl na lopatě nebo po čtyřech. Přes vyděšené výrazy učitelek si děti tyto úseky velmi užívaly.  Dopoledne jsme většinou trávili v okolí penzionu - hráli jsme nejrůznější hry. Samozřejmě jsme nezapomněli ani na běžky. Jen co se oteplilo a sníh změkl, vytáhli jsme je k nejbližšímu lesu. Většina dětí si na nich vyzkoušela chůzi a sjezd. Na úplný závěr pobytu byla připravena tradiční stezka odvahy bez baterek, jen při svíčkách.
Víc se toho už opravdu stihnout nedalo. Odjížděli jsme domů hodně unaveni, ale těch zážitků ...
 
       

další foto

 

"Perníčkování" v MŠ s žáky ZŠ

8. prosince 2016

Žáci základní školy přišli do MŠ, aby malým kamarádům pomohli při výrobě vánočního cukroví. Společně si vyzkoušeli válení těsta, vykrajování různých tvarů a jejich rovnání na pečící papír. Po upečení ochutnávali malí i velcí své výrobky. Protože byli všichni velice pilní a cukroví se povedlo, těšíme se, až pohostíme rodiče na vánoční besídce.
 
       

další foto

 

Mikulášská nadílka

2. prosince 2016

Stejně jako každý rok, i letos, navštívil naši školu Mikuláš spolu s čertem a andělem. Vydali se do  všech tříd, aby zjistili, zdali nejsou někde zlobivé děti. Přesvědčili se ale, že do Korálku chodí pouze hodné a šikovné děti, které dostaly sladkou odměnu za přednes básničky nebo za hezkou písničku.
 
       

další foto

 

Mikulášská nadílka v MŠ

2. prosince 2016

V pátek, opět po roce, navštívili MŠ Mikuláš, anděl a čert. Děti po chvilce překonaly svůj strach a zazpívaly jim několik písniček. Za svou celoroční práci byly odměněny drobnými dárky.
 
       

další foto

 

Městská knihovna Kladno - Sítná

1. prosince 2016

Ve čtvrtek jsme s žáky 4. A navštívili Městskou knihovnu v Kladně. V oddělení dětské literatury na nás čekala paní knihovnice, která děti seznámila s chodem knihovny a s nejkrásnějšími dětskými knížkami (Krteček, Rákosníček, Křemílek a Vochomůrka, Mach a Šebestová, Dášeňka a se spoustou dalších klenotů), které knihovna poskytuje k zapůjčení. Nejvíc děti nadchla pohádka z oblíbené knihy „Teta to plete” od Ivany Březinové, kterou jim paní knihovnice sama přečetla. Dozvěděli jsme se však, že mimo pohádek zde mají i spoustu pěkných encyklopedií a časopisů.  Když nám děti pověděly, jak se mají ke knížkám správně chovat, mohly si je dokonce prolistovat a prohlédnout.
 
       

další foto

 

Vánoční Kladno - Ježíškova dílna

30. listopadu a 1. prosince 2016

Ve středu a ve čtvrtek jsme se s žáky naší školy vydali na náměstí St. Pavla. Během adventního času se tam totiž mimo vánočního stromečku a trhů nachází i Ježíškova dílna, kde si děti s pomocí dvou kouzelnic mohou vlastnoručně vyrobit dárečky pro rodiče a své nejbližší. My jsme maminkám a tatínkům vytvořili nádherné svícny a stromečky.
 
       

další foto

 

Zdravé muzicírování

29. listopadu 2016

Žáci si opět hezky užili  „Zdravé muzicírování“.  Dopoledne s hudbou a hrami se zúčastnilo mnoho dětí - od malých ze školky po velké ze speciální školy. Společně  si zahráli na přírodně laděné nástroje, píšťaly - koncovky, bubínky, na své tělo. Povídali si s kamínky, společně si zatančili, zazpívali, odpočívali....  Všem se „Muzicírování“ líbilo. Svědčily o tom rozzářené oči a spokojené, usměvavé tváře.
 
       

další foto

 

Vánoční Kladno - 6.A, 8.A

28. listopadu 2016

A máme tu zase vánoční čas. I letos na náměstí St. Pavla vyrostla ledová plocha. Žáci  z kladenských škol mají možnost si zdarma půjčit brusle a zabruslit si na skvěle upraveném ledu. Tuto možnost jsme využili i my. Po krátkém seznámení s mantinely se od nich děti odpoutaly a vyrazily na střed kluziště. Nenašel se nikdo, kdo by bruslení vzdal. Na konci hodiny už všichni zdatně ujížděli učitelkám při hře na babu. Po sportovním výkonu jsme se nezapomněli odměnit horkou čokoládou.
 
       

další foto

 

Hry pro život

25. listopadu 2016

Poprvé se v tomto školním roce sešli žáci 6. až 9. ročníku ke       “Hrám pro život“. Téměř nový kolektiv se zaměřil při hrách na nácvik komunikace, spolupráce a sestavování  strategického plánu řešení situací. Staří žáci vedli ve skupinách mladší žáky a společně nacházeli vhodné postupy. Řazení se podle čísel bez pomoci mluvené řeči nebo výlov rybníka byly i zdrojem legrace.
 
       

další foto

 

Den pro řemeslo

24. listopadu 2016

Žáci 7. - 9. ročníku navštívili SOU a PŠ Kladno Vrapice. Cílem bylo seznámit se s nabízenými učebními obory a podle možností si některé činnosti vyzkoušet. V průběhu třech hodin se žáci devátého ročníku ujistili o správnosti již zvoleného oboru a ostatní teprve zjišťovali, co je obsahem výuky daných oborů. Nejvíce zaujaly obory pečovatelka, elektrikář a zahradník. Projektového dne se s námi zúčastnila i jedna maminka.
 
       

další foto

 

MŠ - pouštění draků

23. listopadu 2016

I přesto, že nám počasí dnes příliš nepřálo, jsme si užili dračí dopoledne na školní zahradě. Děti si přinesly spoustu draků. Protože se děti nebály rychle rozeběhnout, většina draků i vzlétla. Tím jsme si rozveselili jinak pošmourný den.
 
       
   

Krejčík Honza - divadlo

23. listopadu 2016

Žáci 1.A, 6.S a 7.S vyrazili za divadelním představením “ Krejčík Honza” do kina Hutník. Krejčík “Jehlička” Honza jezdí za dětmi pravidelně každý rok. Všichni se na jeho představení těší. Honza dovede děti rozezpívat a  roztančit. Celý sál se baví a  děti se pěkně vyřádí.
 
       

další foto

 

Vánoční dílny s rodiči - perníky

16. a 23. listopadu 2016

Ochotné maminky přišly 16. 11. 2016 péct mikulášské perníčky.  Práce jim šla pěkně od ruky a zdolaly cca 10kg voňavého perníkového těsta, které provonělo všechny prostory naší školy.  V dalším vypsaném termínu maminky perníky oblékly do sněhových fraků. Perníčky se jim moc povedly. Provoní i korálkovou vánoční výstavu.
 
       

další foto

 

Pouštění draků - 2.S

22. listopadu 2016

Protože se kvapem blíží Vánoce a zimní období, rozhodli jsme se ještě užít si trochu toho podzimního počasí a podzimních radovánek. Z domova jsme si přinesli draka a vyšli jsme si na blízké pole. Sice moc nefoukalo, ale my jsme byli šikovní a draka jsme rozlétali. I v tomto ne příliš veselém podzimním dnu jsme se náležitě zahřáli a i zasmáli. Zopakovali  jsme si zásady bezpečného chování venku a prospěli pohybem našemu zdraví.
 
       

další foto

 

Vánoční dílny s rodiči - věnce

21. listopadu 2016

21.11. se sešly ochotné maminky našich žáků v dílně školy, aby nám pomohly při potahování adventních věnců. Nejprve jsme se na práci naladili kafíčkem, čajem a buchtou. Protože byly maminky moc šikovné a rychlé, stihli jsme ve zbytku času uvázat i pár věnců na dveře, štoly na vánoční stůl nebo stromečky v květináčích. Celé dopoledne pro nás (a věříme, že i pro maminky) bylo velmi příjemné. Děkujeme paní Barvíkové, Bártlové, Benešové, Fárkové, Furmanové, Kleinerové a Pitelkové – vaší pomoci si vážíme!
 
       

další foto

 

MŠ - Červená karkulka

15. listopadu 2016

Dnes jsme vyrazili autobusem MHD do divadla Lampion na pohádku Červená Karkulka. I přesto, že jsme museli na začátek představení chvíli čekat, byly děti spokojené a nadšeně tleskaly. Už se těší, co uvidíme příště.
 
       

další foto

 

Projekt  - Svět kolem nás, seznámení s knihovnou

10. listopadu 2016

Děti naší třídy prožily hezké dopoledne v knihovně. Učily se, jak se ke knihám chovat, jak s nimi zacházet. Paní knihovnice jim o dětské literatuře poutavě vyprávěla. Ukázala všem také krásné ilustrace. Děti si mohly vybrat a prohlédnout knihy s pohádkami a s různými zajímavými příběhy.
Možná děti získala, aby s rodiči do knihovny, či studovny našly cestu....
 
       

další foto

 

NSEV -  výukový program "Ptačí svět"

8. listopadu 2016

Se žáky 6. a 8. třídy jsme se sešli brzy ráno na autobusovém nádraží, abychom společně odcestovali na Čabárnu. Zde na nás čekaly lektorky s poutavým výukovým programem “Ptačí svět”.
Spoustu nových informací se dozvěděli nejen žáci, ale i učitelky. Například, do jakých skupin se ptáci dělí, kteří ptáci na zimu odlétají a kteří naopak do českých krajin přilétají, jak a proč se ptáci kroužkují, co vše vyjadřuje ptačí zpěv. Nejvíce žáky zaujala čapí hra, kdy zjišťovali, jaká možná úskalí čekají na ptáky na cestě do teplých krajin.
Při zpáteční cestě autobusem se žáci k tématu sami vraceli - program je opravdu zaujal.
 
       

další foto

 

Ekoden s rodiči 7.S

7. listopadu 2016

Na školní zahradě se dne 7.11. 2016 konala akce s názvem EKO Den.  V rámci této akce se jako každý rok korálkové děti sešly s rodiči, kteří pomohli s úklidem zahrady. Připravený kontejner se naplnil, tak proč si nerozdělat oheň a upéct si buřty, které všem za dobře vykonanou práci koupila paní ředitelka.
Dopoledne uběhlo, ještě si umýt mastnou pusu od buřtů a rozhlédnout se po zahradě. Máme to tu moc hezké. Děkujeme za pomoc, stálo to za to.
 
       

další foto

 

NSEV -  výukový program "Kosí rok"

7. listopadu 2016

Třídy 2.S a 6.S navštívily NSEV, kde se zúčastnily programu „Kosí rok“. Žáci se poutavou formou dozvěděli spoustu zajímavostí ze života kosů.
Společně jsme si zahráli na kosí rodinu – stavěli jsme hnízdo, pečovali o vajíčka, krmili  a vyváděli mláďata z hnízda…. Na závěr si žáci vybarvili obrázek, který si odvezli do školy.
Všem se program jako vždy líbil.
 
       

další foto

 

Strašidelný rej masek v ŠD

4. listopadu 2016

Školní družina pořádala v pátek akci “Strašidelný rej masek”. V předchozích dnech si děti vyrobily papírové masky, netopýry, dýně, strašidla a tajemný měsíc na výzdobu tělocvičny, kde se rej konal. Soutěžilo se, tančilo i zpívalo.
Viděli jsme zde spoustu krásných masek čarodějnic, čarodějů, koster, zvířátek, maskovaných hrdinů, červeného prince a spoustu dalších. Strašidelným rejem děti provázela dospělá čarodějka spolu s doktorkou, divoženkou a kostrou.
Na závěr všechny děti, které byly schované za maskami dostaly za odměnu sladkost a za nejzajímavěji ztvárněnou masku  dostaly i malé dárky.
 
       

další foto

 

Projektový den "Ničeho se nebojíme"

4. listopadu 2016

První projektový den “Ničeho se nebojíme” byl věnován tématům Dopravní výchovy, Chování člověka za mimořádných událostí a Bezpečnosti v běžném životě. Cílem bylo poznat nejbližší okolí s ohledem na bezpečnost sil­ničního provozu, seznámit žáky se základními pravidly bezpečnosti  silničního provozu, položit základ pro pochopení bezpečného a ohleduplného chování, chápat konkrétní nebezpečí spojená s riziky běžného života ve škole a domácnosti. Paní učitelky rozvíjely u žáků schopnost odhadnout riziko a posilovat odpovědnost žáků za vlastní bezpečnost.
Žáci poznávali dopravní značky, řešili konkrétní dopravní situace v okolí školy, poznávali a pojmenovávali dopravní prostředky. V rozhovorech žáci využívali své osobní zkušenosti s cestováním. Procvičovali čísla nouzového volání, nacvičovali telefonické oznámení mimořádné situace. Starší žáci kriticky přistupovali k rizikovému chování v dopravě a vandalismu. S využitím interaktivních tabulí a  iPadů plnili připravená cvičení, která byla přizpůsobena možnostem žáků.
Žáci základní školy různé mimořádné události určovali  a navrhovali jejich možná řešení. Seznámili se s varovným signálem „Všeobecná výstraha“. Základem byla hra a velké množství obrazového materiálu. Činnostmi se zároveň prolínalo čtení s porozumění, matematika, ale i smyslová a řečová výchova.
 
       

další foto

 

NSEV - výukový program "Nepleťte si nás"

2. listopadu 2016

Nepleťte si nás – tak se jmenoval výukový program v NSEV Čabárna, kam vyrazily třídy 1.S a 5.S. Všechno se točilo kolem zvířecích rodin, žijících v lese. Poznali jsme jezevčí rodinu, liščí rodinu a také nám byl vysvětlen rozdíl mezi srnčí a jelení rodinou. „Nakrmili“ jsme zvířátka tím, co mají ráda a pak jsme je uložili do jejich pelíšků. Na chvíli jsme se proměnili v jezevčata, která prolézala svou norou zvanou „jezevčí hrad“. Nakonec jsme se šli podívat za starými známými na záchrannou stanici – krkavec nás přivítal svým „ahoj“, veverka si poskákala po větvích a dokonce jsme mohli vidět, jak se očkují ovce a berani. Byl to krásný výlet a poučný program – ostatně jako vždy.
 
       

další foto

 

NSEV - výukový program
"Jak to chodí u mravenců"

31. října 2016

Žáci 1.S a 4.S se zúčastnili výukového programu v NSEV Kladno – Čabárna. Krátký program s názvem “Jak to chodí u mravenců” byl zaměřený na získání poznatků z mravenčí říše. Žáci se hravou formou seznámili s životem v mraveništi. Dozvěděli se, jak náročný je každý den mravence. Pomocí her si vyzkoušeli jednotlivé funkce mravenců, co všechno musí zvládnout královna, co je úkolem hledačů potravy, nebo jakým způsobem stráže hlídají mraveniště a jak poznají přátelského a nepřátelského mravence.
Díky pracovníkům AVESU jsme strávili krásné a naučné dopoledne a těšíme se na příští shledání.l
 
       

další foto

 

Dýňování

25. října 2016

Proč se dlabou dýně a co s tím má společného opilec Jack? Tohle a mnoho dalšího jsme si vysvětlili 25.11., kdy celá škola „dýňovala“ v rámci oslav Helloween. V každé třídě se dlabaly dýně, které jsme pak společně vynesli do venkovní učebny a rozsvítili v nich svíčky. Přesto, že u nás tento svátek nemá tradici, u dětí je stále oblíbenější právě kvůli dlabání a rozsvěcováni dýní, které pak zdobí okna, zídky a zahrady domů – v našem případě školy. Další aktivity volila každá třída podle svého – někdo trénoval motoriku na přebírání dýňových semínek, další pekli dýňový koláč, jiní zase zavařovali dýňovou marmeládu. Akci pořádáme druhým rokem a vždy má u dětí velký úspěch. Jako pokračování Helloweenských oslav zve školní družina všechny děti  na „Strašidelný rej masek“, který se koná 4.11. ve 14,00 hodin.
 
       

další foto

 

Naši sousedé

20. října 2016

Třída 6. A a 8. A se zamýšlela nad tématem MUŽ a ŽENA 21. století, které je součástí výukového programu “Naši sousedé”. Předmětem besedy a následné diskuze bylo téma “diskriminace člověka na základě pohlaví.” Žáci hledali odpovědi na otázky: Co je ženské a co mužské; co je považováno za přirozené pro ženy a co pro muže apod. Seznámili se např. s tím co znamená pojem gender či předsudek. Žáci si měli v tomto programu uvědomit společenské rozdíly mezi mužem a ženou.

 
       

další foto
 

Návštěva zahradnictví 2.S

20. října 2016

Mezi oblíbené akce naší školy patří návštěva zahradnictví.  Zde pozorujeme vzhled a proměnu rostlin v několika  ročních dobách. Ověřujeme si znalosti získané ve vyučovacích předmětech. Při této podzimní návštěvě jsme si prohlédli a uvědomili, jak je podzim zabarvený i mezi květinami…

 

       

další foto

 

Máme se rádi

19. října 2016

Ve třídách 1. A  a  4.A  proběhl  minimální preventivní program s názvem „Máme se rádi“. Žáci se během několika hodin věnovali různým aktivitám zaměřeným na sebepoznávání, seberealizaci. Úvodní aktivitou byla hra na molekuly a povídání si v kroužku, poté došlo na hlavní aktivitu a tou bylo malování erbů a triček. Žáci měli zaplnit triko či erb tím, co je nejlépe vystihuje…Po této technice došlo opět na akčnější aktivity,  jako je židličkovaná nebo hra s míčem. Obě třídy si program náležitě užily.

 

       
   

Veletrh celoživotního vzdělávání

19. října 2016

Žáci 8. a 9. ročníku navštívili Dům kultury Kladno, kde probíhala prezentace středních škol z celého kraje. Všichni měli možnost seznámit se s nabídkou učebních oborů z blízkého i dalekého okolí. Nejvíce žáky zajímalo SOU Kladno Vrapice, ISŠ Slaný, Střední škola služeb a řemesel Stochov, které nabízejí vhodné obory. Novinkou byla ISŠ Jesenice, která prezentovala žádaný obor cukrářské práce. V rámci předprofesní přípravy žáci některá učiliště navštíví.

 

       


další foto

 

NSEV Kladno - Čabárna "Výlet do přírody"

17. října 2016

Žáci 6.S a 7.S společně vyrazili na „Výlet do přírody“. Po krátké jízdě autobusem nás přivítali v Naučném středisku ekologické výchovy- Kladno Čabárna. V teple učebny si žáci společnými silami sbalili turistický batoh a sestavili mapu. Poté jsme mohli vyrazit na výlet. První zastávkou byla louka s jejími obyvateli. Pomocí atlasu žáci poznávali luční květy a hmyzí svět. Všechny květiny a broučky si připomněli v krátké básničce. Po krátké přestávce na svačinu směřovali výletníci  své kroky do improvizovaných horských výšin. Seznámili se s horskými zvířaty, lesními plody a houbami. Zaskákali si jako kamzíci, aby si vyzkoušeli jejich život v drsných horách. Z horských výšin sestoupily do prostředí lesa. Poznávali lesní stromy a jejich plody, pomocí listí sestavovali lesní zvířata. Poslední zastávkou byl rybník. Zde žáci mohli pozorovat narození žabky, kterou přivítali vlastnoručně vyrobenými lekníny. Na závěr si vše připomněli v krátké básničce. Všem pracovníkům NSEV děkujeme a těšíme se na další setkání.

 

       

další foto 

 

Dýňování

13. října 2016

Všude, kam se podíváš, se prodávají dýně. Už víme, že se z nich dá uvařit moc dobrá polévka, ale taky víme, že se z ní dá vyrobit krásná, i když trochu strašidelná výzdoba, kterou se loučíme s létem a čekáme zimu.

Žáci ze šesté třídy se rozhodli, že pomohou svým malým kamarádům z korálkové Mateřské školy vyrobit svítilny z dýní. Vždyť práce s nožem není úplně jednoduchá a malí špunti ze školky to ještě neumí. Odkrojit horní část dýně, naučit a předvést, jak se pomocí lžíce vydlabává měkká dřeň, to byla velká výzva pro ty starší, ale kdo by odolal, vždyť ti špunti jim věřili a obdivovali je.

Nakreslit obličej, to byl další úkol, kterého se ujala školková omladina. Velcí pochválili, dořezali a všichni byli pyšni na společnou práci.  

 

   

 

 

 

další foto

 

Projekt 72 hodin

13. října 2016

Právě to vypuklo. Celá škola „Korálek“ je připravena vyrazit do terénu pomáhat přírodě. Vždyť už se celý týden výukou prolíná slovo „ekologie“. I naši kamarádi ze školky vědí, jak je pro nás příroda důležitá a pokud se o ni nepostaráme, tak nám onemocní a s ní se rozstonáme i my.

To, že pomáháme přírodě během celého roku, už bereme jako samozřejmost, ale dnešní den máme příležitost zapojit se do úklidu s ostatními, kteří také uchopili výzvu projektu 72 hodin „Pomáhám, protože chci.“

To, že někteří z nás sedí na vozíku, někteří mají jiný handicap, nikdo nevidí jako problém ani jako překážku v práci, vždyť je tu spousta kamarádů, kteří společně s pedagogickým sborem pomohou a společnými silami se podaří…

Celá škola prostě uklízela. Ze zahrady zmizelo spadané listí, v okolí školy už nikdo nenajde žádné odpadky, a světe, div se, z lesoparku se povedlo vykulit i vyhozenou pneumatiku.

Popelnice se tetelily, vždyť jsme je nakrmili opravdu důkladně. A to, že jsme odpad třídili, je také samozřejmost.

Celý den utekl jako voda a všichni jsme odcházeli ze školy slavnostně naladěni, vždyť i my, „korálkové děti“ pomáháme, protože chceme.

www stránky Projektu 72 hodin

 

       

další foto

 

Solenka

12.října 2016

Žáci třídy 7.S začali v rámci zdravotní prevence pravidelně docházet do solné jeskyně. Jelikož bylo zatím před každou návštěvou solné jeskyně deštivé počasí, museli jsme od školy vyrazit svižným krokem. Odměnou nám bylo příjemné přivítání a báječná relaxace ve formě solné terapie, která je vždy spojena s poslechem známých pohádek či písniček. Po krátké pouze na svačinu odcházíme opět za deštivého počasí, ale přesto pozitivně naladěni. 

 
       

další foto

 

Svět kolem nás

12.října 2016

Žáci 6.S vyrazili poznávat okolní svět - Dary našich zahrad. Nepřálo nám počasí. Poznávali jsme zeleninu a ovoce, bylinky, květiny v obchodě, na zahradě v zahrádkářské kolonii. V teple všichni pokračovali v poznávání darů zahrady, v povídání o zpracování ovoce, zeleniny. Žáci si také malovali, hráli hry, zpívali a tančili. Téma projektu se prolínalo výukou celého týdne.

 
       

další foto

 

Zdravé muzicírování

11.října 2016

V letošním roce k nám poprvé přijel  muzikoterapeut  Petr Broniš.  Opět  jsme si  hezky užili  „Zdravé muzicírování“.  V dopoledni plném hudby a her se vystřídaly čtyři skupiny dětí – od nejmenších ze školky, až po velké ze základní školy a speciální školy. Společně jsme si zahráli na přírodně laděné nástroje, koncovky, bubínky. Prozvučeli jsme se kytarou, kantelami i tampurou, tibetskými miskami, zvonečky, činelkami. Hráli jsme na své tělo, společně jsme tančili, zpívali....  „Muzicírování“ se nám moc  líbilo. Krásně jsme se potěšili s léčivou hudbou.

 
       

 další foto

 

NSEV Ptačí svět

10.října 2016

V pondělí se žáci 1.A a 4.A sešli na autobusovém nádraží a vyjeli si prožít zajímavé dopoledne do Naučného střediska ekologické výchovy v Kladně Čabárně. Všichni jsme byli zvědaví, co se skrývá pod názvem „Ptačí svět“, co nového se ve známém prostředí NSEV dozvíme. Lektorky zdejšího zařízení si pro nás jako vždy připravily zajímavé aktivity, úkoly i hry. Rozdělovali jsme obrázky ptáků a přiřazovali je do skupin podle způsobu života. Hodně nového jsme se dozvěděli také prostřednictvím interaktivní tabule. Určovali jsme, kteří ptáci u nás zimují a kteří odlétají do teplých krajin. Pozorně jsme poslouchali hlasy ptáků a snažili se uhádnout, kdo se nám ozývá. Už všichni víme, že čáp od nás na zimu odlétá, proč si tedy nezahrát „Čapí hru“, vždyť trochu připomíná „Člověče, nezlob se“. Také jsme se dozvěděli, proč se ptáci kroužkují. Sami jsme si venku vyzkoušeli opatrně vyprostit ptáka ze sítě a okroužkovat ho. Samozřejmě to byly hračky, ale tak roztomilé, že se nám ani nechtělo je vracet. V NSEV jsme strávili hezké dopoledne, děkujeme a těšíme se na příští návštěvu.

 
       

další foto

 

MŠ-setkání se zástupci obchodu Billa v NC Oáza

6.října 2016

V dopoledních hodinách navštívili MŠ zástupci obchodu Billa, sídlícího v OC Oáza, aby potěšili děti spoustou dárků, ze sortimentu tohoto obchodu. Žáci představili krátké pásmo lidových písní a za návštěvu poděkovali svými vlastnoručně namalovanými výtvory.

 
       

další foto

 

MŠ - sběr lesních plodů

4. října 2016

Dnešní pobyt venku si děti užily trochu jinak, než v jiné dny. V okolí MŠ jsme si všímali podzimních změn v přírodě. Pod nedalekými duby a jírovcem děti nasbíraly kaštany, žaludy a barevné listy, ze kterých pak v areálu naší zahrady vytvořily krásný podzimní obrázek.
 
       

další foto

 

Adaptační kurz Stradonice

3.-7.října 2016

Adaptační kurz splnil očekávání všech účastníků. Žáci naší školy společně poznávali okolí Berounky, Stradonic, Nižboru a upevňovali vzájemné vztahy. Navštívili zámek Nižbor s keltskou expozicí, prošli se po naučné stezce keltského oppida ve Stradonicích, rozhlíželi se do krajiny z rozhledny Děd, zavítali do královského města Beroun podívat se na medvědy z Večerníčku, navštívili místní aquapark. Při sportovních a společenských hrách rozvíjeli toleranci, ohleduplnost, trpělivost a při překonávání přírodních překážek vytrvalostní, obratnostní, rychlostní schopnosti. Vzniklé krizové situace řešili zajímavými činnostmi zábavnou formou. Během nepříznivého počasí skládali Lego, puzzle, hráli stolní hry, vyráběli podzimní dekorace z přírodního materiálu. I přes nepřízeň počasí si každý den užívali naplno.

 
       

další foto

 

KOUŘENÍ NE 4.A

27. září 2016

V rámci specifické primární prevence se žáci 4.A zamýšleli nad škodlivostí kouření. Pojmenovali obrázky a zaujímali kritický postoj k situacím, které přibližovali kuřáky. Společně zakreslili a popsali důsledky kouření. Sdělovali i osobní zkušenosti s kouřením.

 

 

 
       

další foto

 

Školní olympiáda ve Slaném  - Lezení do škol

23. září 2016

Vybraní žáci a žákyně naší školy zúčastnili školní lezecké olympiády – Boulderingu na Masarykově náměstí ve Slaném. Jde o lezení na umělou stěnu bez jištění.
Pro závodníky bylo připraveno 10 cest bez finále systémem flash, na jejichž překonání měli 1,5 hodiny. Byli rozděleni podle věku do kategorií U8, U10, U12, U14, U16, na chlapce a dívky. Vyhodnoceni byli první tři závodníci v každé kategorii a první tři školy.
Naše škola obsadila osmé místo, žák Martin Svátek se umístil ve své kategorii na krásném třetím místě. Atmosféra celého závodu byla úžasná. Všem zúčastněným gratulujeme.

 
       

další foto

 

Sportování na Sletišti 4.A

22.září 2016

Ve čtvrtek jsme se vydali sportovat na Sletiště, kam jsme také jako správní sportovci ze školy šli pěšky. Když jsme dorazili na místo, nasvačili jsme se, a protože nám přálo počasí, mohli jsme si dát i zmrzlinu. Poté jsme se vydali k posilovacím strojům, které jsme si všechny vyzkoušeli, a moc nás to bavilo. Do sportovních aktivit jsme zařadili také běhaní, skákání a různé hry. Odpočinkovou činností pak bylo stavění domečků pro zvířátka z klacíků, mechu a listů.

 
       

další foto

 

Setkání s rodiči na školní zahradě MŠ

22. září 2016

Jako na začátku každého školního roku jsme využili takzvaného babího léta k odpolednímu setkání s rodiči našich žáků, na školní zahradě MŠ. Setkání proběhlo v příjemné atmosféře, rodiče si poklábosili a děti si pochutnaly na opečených špekáčcích.

 
       

další foto

 

Projekt " Svět kolem nás" 6.S

21. září 2016

Třída 6.S  se vydala objevovat "Svět kolem nás - plody lesa". Strávili jsme hezké dopoledne v lese na Ostrovci. Žáci poznávali stromy, keře a jejich plody, našli i houby. Užili si čerstvý vzduch, hezkou přírodu, turistiku i sportování.

 

 

 

 
       

další foto

 

ZOO Praha 6.A a 8.A

19. září 2016

V pondělí se žáci 6. A a 8. A sešli netradičně v 8 hodin ráno na vlakovém nádraží Kladno, z něhož jsme všichni společně vyrazili do Prahy. Jeli jsme metrem a autobusem, až k bráně zoologické zahrady. Po zakoupení lístků a nutném občerstvení jsme se vydali na prohlídku celého areálu. Viděli jsme téměř všechna exotická zvířata. Vylezli jsme i na rozhlednu, odkud byl krásný pohled na Prahu. V pozdním odpoledni jsme se opět autobusem, metrem i vlakem vrátili zpět do Kladna. Na nádraží se někteří žáci rozloučili a někteří pokračovali do školy, kde na ně čekala večeře a pohádka na dobrou noc. Vždyť nocovat ve škole, to je velký zážitek.

 
       
   

Reakce rodičů a dětí na oslavu 25 let školy

16. září 2016

„Moc se nám to líbilo. Nejvíc GIPSY.CZ“
Kopsová
„Akce se nám moc líbila, všichni jsme si to užili“
Děti a personál z DRS ZVONEK
„Oslava 25. výročí školy byla opravdu skvělá. Velký dík učitelkám a učitelům"
K + L Panýrkovi
„Akce se nám moc líbila, krásně připravený program pro děti“
Pelnářová
„Výročí Korálku bylo opravdu skvělé, dobře zorganizované, dětem se to opravdu líbilo. Přeji Korálku mnoho budoucích úspěchů, aby nadále nebylo kladeno mnoho překážek od těch, co sedí nahoře
a pochopili, jak je potřeba takovéto školy mít a že se v nich děti především cítí hlavně šťastné.“
Kleinerová, Šrotýřová
„Marťovi s dědou se akce velice líbila, spokojenost veliká. Děkujeme.“
Šturc
„Bylo to super“
Reichl
„Moc se nám to líbilo, super.“
„Moc se nám to líbilo. Akce byla fakt krásně promyšlená.“
„Byla to paráda, hodně dalších let a úspěchů.“
Barvíková
„Skvělé.“

Reakce dětí na obrázcích...


Všechny fotografie pana fotografa Petra Koblížka si můžete prohlédnout zde

Také jsme natáčeli:

Video z vystoupení GipsyCZ

Video úvodního slova paní ředitelky

Video první část vystoupení 

Video druhá část vystoupení

Video z vystoupení skupiny historického šermu Thorax


 
       
další foto  

Třídní výlet do Milíčova

5. - 9. září 2016

Žáci 3. S se zúčastnili školního výletu v Milíčově. Tento výlet se nám velmi vydařil a pojali jsme ho turisticky, ale i odpočinkově. Vzhledem k vysokým teplotám jsme se již od středy odpoledne koupali v  místním bazénu. I když jsme v Milíčově byli už několikrát, zase jsme našli nová zajímavá místa. Upřednostňujeme  třídní vylety vzhledem k menšímu počtu žáků, a také proto, že žáci s autismem mají problémy s přenášením dosažených dovedností do jiného prostředí. Právě tyto výlety při malém počtu žáků rozvíjí jejich samostatnost, jemnou a hrubou motoriku a samozřejmě i hygienické a sebeobslužné dovednosti. Na základě aplikace EPP jsme za pobyt ušli 58,4 km a nasbírali 286 bodů, kterými jsme z nabízených projektů podpořili handbike pro Pavla.
 
       
další foto  

Turistika v okolí školy 2.S

8. září 2016

Třída 2.S si vyrazila na vycházku v okolí školy. Poznávala známá místa kolem školy, opakovala si zásady bezpečného chování při chůzi na chodníku a v přírodě. Celé dopoledne počasí přálo, a tak jsme si výlet moc užili.


 
       
další foto  

Turistika v okolí školy 7.S

7. září 2016

Po prázdninách si žáci 7.S vyrazili na procházku v okolí naší školy, kde si znova připomněli známé turistické trasy v přírodě. Cestou v lesoparku poznávali stromy, rostliny a zároveň udělali něco přínosného pro své zdraví. Uplatňovali zásady bezpečného chování v přírodě.

 
       
další foto  

Jsme kamarádi 6.A, 8.A

6. září 2016

První týden školní docházky si žáci zvykali na nové třídy, spolužáky i nové učitelky a asistentky. Společně si připomněli, jak se chovat ve škole ke svým spolužákům, přijímat důsledky svých rozhodnutí a odpovědnost za své zdraví. Seznámili se se Školním řádem. Vzájemně si sdělili zážitky z prázdnin a na závěr shlédli velmi pěknou prezentaci prázdninových zážitků  Martina Svátka.


 
       
  další foto  

Jsme kamarádi 4.A

2. září 2016

Začátek nového školního roku probíhal ve 4.A v duchu prevence. Hravou a zábavnou formou se žáci a žákyně seznamovali se Školním řádem. Zopakovali si zásady slušného chování, připomněli si také, jak se chovat v prostorách školy a při různých školních akcích. Po náročném dni plném nových, ale také známých informací si děti vzájemně vyprávěly své zážitky z prázdnin.

 


archiv Akce školní rok 2015/2016

archiv Akce školní rok 2014/2015

archiv Akce školní rok 2013/2014

archiv Akce školní rok 2012/2013

archiv Akce školní rok 2011/2012

archív Akce školní rok 2010/2011

archív Akce školní rok 2009/2010

archív Akce školní rok 2008/2009

(14.09.2016)
Komentáře ke článku
Nový příspěvek