Speciální základní škola a Mateřská škola Kladno

Speciální základní škola a Mateřská škola Kladno

Škola

Mateřská škola

Školní družina

Stravování

Youtube a youtubering 6.A, 8.A, 9.A

20.května 2022

Věděli jste, že kdybyste chtěli zhlédnout všechna videa na youtubu, budete se muset dívat asi 49 dní v kuse? Nejen tuto informaci, ale spoustu dalších zajímavostí o youtubu jsme se dozvěděli v preventivním programu s názvem “Youtube a youtubering”. Se zajímavou přednáškou k nám přijel pan RNDr. Bc. Hanák odborník na online rizika a prevenci online závislostí působící ve vzdělávací společnosti e-DUHA. Přednáška na toto téma byla pro žáky velmi zajímavá. Aktivně naslouchali nejen skutečným příkladům ze života, ale i odpovídali na otázky a konverzovali s lektorem na příslušné téma. 

     V úvodu programu žáci diskutovali s lektorem nad tím, k čemu vlastně youtube používáme, kdo to je youtuber,  poté byla probrána rizika při sledování youtubu a youtuberů a nakonec probíhala diskuze o pravdě a lži v online prostředí. Část programu byla věnována internetovému slangu, kde se ukázalo, že žáci mají velký přehled. Slova jako “prank”, “influencer” nebo “loser” atd. jim nebyla cizí. Taktéž proběhla mezi žáky soutěž o tom, kdo pozná, nejvíce influencerů a zná nejvíce lajkovaná videa.  Při této aktivitě si žáci vedli taktéž velmi dobře. 

     Závěrem programu se lektor velmi vhodně věnoval riziku závislosti. Upozornil na problém formou sdílení své osobní negativní zkušenosti se závislostí právě na internetu. Žijeme v době lákavého internetu, ve kterém může probíhat téměř vše ( práce, koníčky, nakupování, seznamování atd..). Zapomínáme tak na pohyb v přírodě, setkání s kamarády, s rodinou a na jiné aktivity, při kterých internet nepotřebujeme…A proto se zkusme více vrátit k přírodě a prodloužit dobu, kdy jsme “offline”... :-)

Petra PolívkováSpeciální základní škola a Mateřská škola Kladno
Pařížská 2199, příspěvková organizace

Pařížská 2199, 272 01 Kladno
Tel/fax : 602 394 474, 312 684 369

Odloučené pracoviště Mateřská škola
Pařížská 2249, 272 01 Kladno
Tel/fax : 724 325 252

E-mail : info@koralekkladno.cz
ID datové schránky: hgigyqh

Typ školy : Příspěvková organizace

IČO: 61894516
DIČ: CZ 61894516
Č.Ú.: 2185980277/0100

Speciální základní škola a Mateřská škola Kladno
Created 2018 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o. - digitální kiosky