Speciální základní škola a Mateřská škola Kladno

Speciální základní škola a Mateřská škola Kladno

Základní škola

Základní škola speciální

Mateřská škola

Školní družina

Stravování

„Projekt za podpory města“

11.října 2021

Dnešní doba a svět jsou plně digitalizovány. Všechny nové technologie, sociální sítě, internet si podmanily dnešní generaci, která si už neumí bez  těchto vymožeností představit svůj život. Stalo se už samozřejmostí, že tyto technologie jsou využívány ve školství.

Vzhledem k novému pojetí informatiky se celkem značně  mění ráz výuky na školách. Změna spočívá především ve výuce programování a robotiky. Tato změna s sebou přináší i využívání nových pomůcek.

To byl jeden z důvodů, proč škola vypracovala projekt, který podala  ke „Komisi rady města Kladna pro výchovu a vzdělávání a osvětu“  na který komise kladně zareagovala.

Díky „Projektu za podpory města“  získala škola finanční částku, kterou využila na nákup pomůcek pro informatiku.

Mezi pomůcky, které škola zakoupila, patří robot Blue-Bot k jeho ovládání  stačí vlastnit tablet nebo počítač, který je vybaven BlueTooth a mít nainstalovanou Blue-Bot aplikaci, ve které si jednotlivé kroky navolíte. Ta je ke stažení zdarma a je dostupná pro operační systémy iOS, Android, Windows 7 a Mac OS. Zajímavý je také inovativní transparentní design této vzdělávací pomůcky, díky kterému mohou malí zvědavci pozorovat, co se děje uvnitř tohoto malého robota. Aplikace je k dispozici pro iPhone, iPad, iPod touch a zařízení se systémem Android.

Další nezbytnou a důležitou pomůckou, kterou využijí děti ve speciálních třídách a je nedílnou součástí již zmíněného robota, jsou podložky: Abeceda, Statek, Pohádky, Tělesa a Barvy. V neposlední řadě i  transparentní podložka, kde pedagog využije vlastní výukový materiál.

Veškeré zakoupené pomůcky žáci naší školy využijí nejen v hodinách informatiky, ale i v hodinách ČJ, MA, ve všech výchovách, kde se rozvíjí logické myšlení a trénuje prostorová orientace.

logo


Speciální základní škola a Mateřská škola Kladno
Pařížská 2199, příspěvková organizace

Pařížská 2199, 272 01 Kladno
Tel/fax : 602 394 474, 312 684 369

Odloučené pracoviště Mateřská škola
Pařížská 2249, 272 01 Kladno
Tel/fax : 724 325 252

E-mail : info@koralekkladno.cz
ID datové schránky: hgigyqh

Typ školy : Příspěvková organizace

IČO: 61894516
DIČ: CZ 61894516
Č.Ú.: 2185980277/0100

Speciální základní škola a Mateřská škola Kladno
Created 2018 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o. - digitální kiosky