Speciální základní škola a Mateřská škola Kladno

Speciální základní škola a Mateřská škola Kladno

Kam v Kladně

Aquapark

Aquapark Kladno nabízí nejrůznější formy vyžití pro všechny milovníky vody, bez ohledu na jejich věk.  Aquapark je současně sportovním i rekreačním centrem. Najdete tu plavecký a masážní bazén, tobogány a skluzavky, nebo příjemný dětský koutek pro ty úplně nejmenší.

www.samk.cz


Divadlo Lampion

Divadlo Lampion vzniklo z amatérského souboru a nemělo to na počátku své existence příliš lehké. Svou profesionální činnost zahájilo v roce 1950 jako pobočka pražského Ústředního loutkového divadla, stejně jako řada dalších loutkových scén. První premiéra se odehrála 8. ledna 1950. V 90. letech se divadlo Lampion zaměřilo, kromě tvorby pro děti i na dospívající a dospělé publikum. Divadlo se nachází na Náměstí starosty Pavla.

www.divadlolampion.cz


Gymnázium "kameňák"

Gymnázium Kladno je státní školou zařazenou v síti škol jako gymnázium čtyřleté a osmileté. Je největší školou v Kladně. Škola byla založena již v listopadu 1899. Sídlí v secesní budově  z roku 1905 postavené podle návrhu architekta Aloise Dryáka. A má k dispozici dvě tělocvičny i sportovní areál v prostoru školního dvora. Studenti mohou využívat i knihovnu se studovnou.

www.gymnasiumkladno.cz


In-line dráhy

Asfaltová dráha dlouhá 560 m se nalézá v areálu Městského stadionu Sletiště a je určena výhradně pro vyznavače jízdy na kolečkových bruslích. Dráha byla uvedena do provozu 3. května 2006. V roce 2009 vyhrála dráha 1.místo v soutěži cestovatelského portálu splečnosti Czech tourism Kudy z nudy. Vstup na in-line dráhu je bezplatný.

www.samk.cz


Jízdárna

www.jizdarnakladno.czLetní koupaliště

Areál Letního koupaliště u Sletiště naleznete za Aquaparkem Kladno.Ke koupání jsou návštěvníkům k dispozici tři bazény - bazén 50 x 20 m, bazén 25 x 12,5 m a dětské brouzdaliště.Také tobogán dlouhý 122 m, hřiště pro minigolf a hřiště pro plážový volejbal.V sousedství koupaliště je Trampolínový park.

www.samk.cz


Městská hokejbalová aréna

Městská hokejbalová aréna byla otevřena v roce 2003. Nabízí profesionální hokejbalové hřiště světových parametrů, zastřešenou tribunu s kapacitou 300 sedících a 200 stojících diváků a samozřejmě šatny a zázemí.

www.samk.cz


Kostel Nanebevzetí Panny Marie a radnice

Kostel Nanebevzetí Panny Marie dominuje Náměstí starosty Pavla. Na stejném místě se původně nacházel gotický kostel připomínaný již roku 1352. Ten byl v průběhu staletí několikrát přestavován. Na sklonku 19. století bylo ale přistoupeno k výstavbě kostela nového. V letech 1897 - 1899 byl postaven nový kostel Nanebevzetí Panny Marie. Jedná se o trojlodní novorománskou baziliku s věží podle projektu Ludvíka Láblera. Slavnostně byl vysvěcen 6. června 1900.

www.mestokladno.cz


Nám. Starosty Pavla

Náměstí starosty Pavla je hlavní a zároveň nejstarší náměstí v Kladně. Své jméno nese po kladenském starostovi Františkovi Pavlovi (1869 – 1939), jedné z prvních obětí nacistické okupace. Náměstí má rozlohu zhruba 1,2 ha; jeho délka činí asi 150 m, šířka se pohybuje od 70 m v severní části přes 90 m na straně jižní.

www.mestokladno.cz


Sládečkovo vlastivědné muzeum

Impulsem ke vzniku muzea bylo zbourání kostela Nanebevzetí Panny Marie v Kladně roku 1897. Předměty pocházející z tohoto kostela se následně staly základem muzejních sbírek. Sbírky byly nejprve vystaveny na radnici a po několikerém stěhování pro ně město zakoupilo od břevnovských benediktinů kladenský zámek. Podnět k tomu dal bývalý řídící učitel Antonín Sládeček, který se stal prvním ředitelem muzea. Otevření muzea v roce 1935 u příležitosti Kladenských výstavních trhů se ale nedožil. Po roce 1948 nastala postupná proměna muzea v muzeum průmyslového Kladenska s důrazem na dělnické hnutí.Nyní sídlí v čp. 1375 v Huťské ulici.

www.omk.cz


Stadion Fr. Kloze

Stadion Františka Kloze je v provozu od roku 1914.Má kapacitu 4 000 míst (vše k sezení).Stadion své jméno dostal po slavném kladenském fotbalistovi Františku Klozovi.Zde vždy odehrává  svá utkání fotbalový tým SK Kladno. Slavnostní otevření dne 22.10.1914 si stadion odbyl utkáním SK Kladno - SK Kročehlavy, jež skončilo výsledkem 3:3.

www.skkladno.cz


Zimní stadion Kladno

Městský zimní stadion na Kladně je jeden z nejstarších stadionů svého druhu v republice. Stal se svědkem velkých úspěchů kladenských hokejistů, místem oslav šesti mistrovských titulů a zisků klubového mistra Evropy. Vyrostlo zde mnoho skvělých českých hokejistů, mistrů světa a olympijských vítězů v čele s fenomenálním Jaromírem Jágrem a Milanem Novým.

www.samk.cz


Městské divadlo Kladno

Městské divadlo v Kladně navazuje na bezmála devadesátiletou historii, kterou profesionální česká kladenská scéna začala psát v r. 1915 zásluhou Družstva pro postavení domu lidového divadla v královském horním městě Kladně., založeného r. 1897. Od roku 1964 se jmenovalo Divadlo Jaroslava Průchy (bývalý člen divadla). Od r. 1992 probíhala v divadle postupně řada výrazných oprav a stavebních prací v hledišti, v zákulisí, v jevištním vybavení i v okolí divadla, takže v současné době budova divadla nabízí divákům i tvůrcům příjemné prostředí. Od ledna 2010 nese divadlo nový název a to Městské divadlo Kladno.

www.divadlokladno.cz


Zámek Kladno

Zámek, původně renesanční, byl po roce 1705 barokně přestavěn architektem Kiliánem Ignácem Dienzenhoferem do dnešní podoby. Zrekonstruován byl v 90.letech 20. stol. a sídlí v něm Zámecká galerie města, Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně a pobočka Městské knihovny Kladno. K objektu přiléhá zrekonstruovaná zámecká zahrada s medvědáriem. Současné muzejní expozice ukazují nejen historii Kladenska, ale sklepení je upraveno jako důlní štola, typické pro tento region. Nechází se v těsném sousedství Nám. starosty Pavla.

www.zameckagalerie.cz


Zámecká zahrada


Speciální základní škola a Mateřská škola Kladno
Pařížská 2199, příspěvková organizace

Pařížská 2199, 272 01 Kladno
Tel/fax : 602 394 474, 312 684 369

Odloučené pracoviště Mateřská škola
Pařížská 2249, 272 01 Kladno
Tel/fax : 724 325 252

E-mail : info@koralekkladno.cz
ID datové schránky: hgigyqh

Typ školy : Příspěvková organizace

IČO: 61894516
DIČ: CZ 61894516
Č.Ú.: 2185980277/0100

Speciální základní škola a Mateřská škola Kladno
Created 2018 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o. - digitální kiosky