Speciální základní škola a Mateřská škola Kladno

Speciální základní škola a Mateřská škola Kladno

Škola

Mateřská škola

Školní družina

Stravování

Běh Lidice

18.června 2022

V sobotu 18. 6. 2022 již po desáté proběhla tradiční sportovní akce, kterou pořádá Krajská rada seniorů Středočeského kraje. Záštitu nad ní převzal děkan Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT, prof. MUDR. Jozef Rosina, Ph.D., MBA. FBMI je i hlavním partnerem běhu.

Díky Krajské radě seniorů, která oslovila  FBMI s nápadem zapojit žáky z Korálku a jako doprovod vysokoškoláky, jsme se začali této akce účastnit. Prostě začala spolupráce dvou odlišných škol, které se potkali na sportovní akci.

Začátek akce pro “opravdové” atlety byl od Gymnázia E. Beneše v Kladně. Pro děti z Korálku a s jejich doprovodem začal závod ve Hřebči, kam je od školy spolu se svými rodiči, pedagogy a v neposlední řadě studenty biomedicíny dovezl autobus. V letošním roce  reprezentovalo Korálek patnáct žáků, třináct dětí pedagogů a dospělých přišlo čtrnáct.  Všichni zúčastnění byli vidět už z dálky, na modrých tričkách zářil znak školy.

Nedali jsme se zahanbit ani za atlety. Naše učitelka Magdaléna Horynová startovala od Gymnázia a skončila na úžasném druhém místě.

Celá akce byla výborně připravená, zúčastnili se i známé osobnosti, zástupci hokejového týmu Rytíři, samozřejmostí byla i Policie a záchranka, která průběžně kontrolovala odolnost běžců, vždytˇpočasí bylo opravdu tropické.

Pro naší školu tato akce neznamená pouze sportovní zážitek, ale ještě za to, že si společně užijeme celý den, dostaneme finanční  odměnu. 

Filozofie  naší školy:  Dosáhnout u žáků takového stupně výchovy a vzdělání, aby mohli být v maximální možné míře zařazeni do života zdravé populace, do „skutečného" světa.

Využíváme spoustu podpůrných opatření, jezdíme na výlety, jsme vybaveni počítačovou technikou…všechny tyto, jak materiální, tak poznávací aktivity stojí spoustu peněz, proto si velmi vážíme každé pomoci.

 Krajská rada seniorů Středočeského kraje nám předala 2 900,- KČ jako startovné.

Závodníci a houslistka se vzdali své finanční odměny a spolu s dalšími účastníky, kteří přispěli se podařila vybrat částka 6 805,- KČ. A v poslední řadě od rektora FBMI další finanční částka 

20 000,- KČ. Této pomoci si velmi vážíme a děkujeme za ní. 

Venuše HausnerSpeciální základní škola a Mateřská škola Kladno
Pařížská 2199, příspěvková organizace

Pařížská 2199, 272 01 Kladno
Tel/fax : 602 394 474, 312 684 369

Odloučené pracoviště Mateřská škola
Pařížská 2249, 272 01 Kladno
Tel/fax : 724 325 252

E-mail : info@koralekkladno.cz
ID datové schránky: hgigyqh

Typ školy : Příspěvková organizace

IČO: 61894516
DIČ: CZ 61894516
Č.Ú.: 2185980277/0100

Speciální základní škola a Mateřská škola Kladno
Created 2018 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o. - digitální kiosky