Speciální základní škola a Mateřská škola Kladno

Speciální základní škola a Mateřská škola Kladno

Škola

Mateřská škola

Školní družina

Stravování

Hry pro radost v Kolíně

21.června 2022

V úterý 21. 6. 2022 se konaly v Kolíně na atletickém stadionu M. Tučka „Hry pro radost“. Tato velkolepá sportovní událost pořádaná pro žáky speciálních škol a klienty sociálních zařízení nás oslovila natolik, že jsme se prostě do Kolína museli vypravit. Naše výprava měla celkem 32 členů (23 žáků a 9 pedagogů), včetně naší paní ředitelky. Neodradilo nás ani brzké vstávání, které bylo nutné proto, abychom dojeli do Kolína včas.

Cesta nám utekla, proběhla bez sebemenších problémů. Hned při slavnostním zahájení jsme trošku znervózněli, když jsme se od pořadatelů dozvěděli, že jsme se ocitli v konkurenci skoro s 500 sportovci, kteří dorazili opravdu ze všech koutů republiky! Ale veškerá nervozita z nás po chvilce odpadla a začali jsme si užívat téměř olympijskou atmosféru. Při zahajovacím ceremoniálu zazněla dokonce i česká státní hymna. Z televize víme, jak to vypadá, když při sportovních událostech hymna zní. Takže jsme všichni v naprosté tichosti, s hlavami vztyčenými, bez mrknutí oka poslouchali a užívali si obrovskou sílu tohoto okamžiku a uvědomovali jsme si, jak důležité máme poslání – reprezentovat naši školu na celorepublikové úrovni.

Zdolat jsme museli celkem 4 atletické disciplíny – běh na 60m, hod míčkem, skok daleký a běh ve stylu maratonu na 400m. Ve všech disciplínách jsme byli úspěšní, nikdo totiž v Kolíně nebyl poražený. Vítězství umocnil navíc náš žák David Houda, který se v běhu na 400m umístil na neskutečném 2. místě. Což je obrovský úspěch, mezi téměř 500 sportovci! 

Mezi jednotlivými disciplínami jsme nelenili a stále jsme se hýbali. Vyzkoušeli jsme si jízdu na handbike, veslování na veslovacím trenažéru a zaskákali jsme si ve skákacím hradu. Dokonce jsme si zatancovali na minidiskotéce pod širým nebem. Před zahájením všech našich sportovních výkonů samozřejmě nechyběla profi rozcvička vedená paní učitelkami Mačurovou a Horynovou.

Na závěr jsme všichni dostali zlaté medaile a další ceny pro rozvoj sportu v naší škole. A opět zazněla olympijská hudba – tentokrát ta vítězná „We are the champions“ od Queenů.

Vážení rodiče, za celý náš pedagogický tým vám děkuji, že i tentokrát jste nám vaše děti s důvěrou svěřili na tuto akci, byli jste ochotni absolvovat brzké vstávání, i když to nebylo pro spoustu z vás jistě jednoduché. Svým dětem jste tím dopřáli ojedinělý a silný zážitek a nám  pedagogům pocit toho, že naše práce má obrovský smysl (to je na konci školního roku opravdu hodně důležité), za což Vám patří obrovský dík a já doufám, že tato akce se pro naši školu stane tradiční a budou přibývat i další žáci, kteří se v budoucnu budou účastnit. Takže Kolíne, těš se, že my – Korálek, zase příští rok přijedeme!

 

Kolínský deníkSpeciální základní škola a Mateřská škola Kladno
Pařížská 2199, příspěvková organizace

Pařížská 2199, 272 01 Kladno
Tel/fax : 602 394 474, 312 684 369

Odloučené pracoviště Mateřská škola
Pařížská 2249, 272 01 Kladno
Tel/fax : 724 325 252

E-mail : info@koralekkladno.cz
ID datové schránky: hgigyqh

Typ školy : Příspěvková organizace

IČO: 61894516
DIČ: CZ 61894516
Č.Ú.: 2185980277/0100

Speciální základní škola a Mateřská škola Kladno
Created 2018 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o. - digitální kiosky