Speciální základní škola a Mateřská škola Kladno

Speciální základní škola a Mateřská škola Kladno

Škola

Mateřská škola

Školní družina

Stravování

Třídní výlet do Lán s rodiči 9.A

20.června 2024

Náš letošní poslední výlet v tomto školním roce jsme naplánovali do Lán.  A tentokrát jsme pozvali i rodiče. Z náměstí Svobody s námi odjely tři maminky. Cílem výletu byla naučná stezka  Lánská obora, která seznamuje návštěvníky s faunou, flórou a přírodními poměry Lánské obory a chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Pro naše výletníky a jejich doprovod byly  připraveny úkoly. Maminky jsme pasovali na kapitány týmů. Společně se svými svěřenci hledaly odpovědi na informačních tabulích. Spolupráce fungovala perfektně. Naučnou stezkou jsme v dobré náladě a za pěkného počasí došli k obůrce, kde jsme si nejprve prohlédli divokou lesní zvěř. Snažili jsme se rozeznat muflonice od danělek, které se i s mláďaty odvážily přiblížit až k nám. Na oplátku jsme jim mohli házet kukuřici, kterou nám poskytla vstřícná paní, která má obůrku na starosti. Ta nám také ukázala různá paroží a rohy. Vysvětlila nám rozdíly mezi nimi a také nám řekla komu patřily. Na obrázcích jsme si prohlédli zvířecí rodinky. Nakoukli jsme, jak si žije místní bachyně Berta s kamarádkou. Následně jsme si vyplnili lehké testíky za pomoci kapitánek. Občerstvili jsme se v místním kiosku a pak přijali pozvání ke krmení rybek. Ryby byly velmi družné a při chuti. Po rozloučení s obůrkou jsme došli až ke konci stezky. 

Lány však nejsou jen obora. Vydali jsme se ještě k zámku, letnímu sídlu pana prezidenta. Prošli jsme si skleník a odpočinuli si v kostele. Při čekání na zpáteční autobus se někteří z nás lehce ochladili v lánské vodní fontánce.

Výlet s maminkami byl moc pěkný a netradiční, doufáme, že nebyl poslední. 

Dana Žáková

A ještě postřhy od mamimky:
Výlet v Lánské oboře

Moc děkuj. Byl to moc krásný den. Nejvíc mě zaujala Lánská obora. Bylo to moc krásné a nejvíc, jak se děti bavily u jezírka s rybami. A ještě, jak jsme navštívili zámeckou zahradu a hlavně kostel, kde jsem byla křtěná. Bylo to úžasné. Zavspomínala jsem si na dětství. 

Děkuji moc za krásně strávený čas.

Andrea KreisslováSpeciální základní škola a Mateřská škola Kladno
Pařížská 2199, příspěvková organizace

Pařížská 2199, 272 01 Kladno
Tel/fax : 602 394 474, 312 684 369

Odloučené pracoviště Mateřská škola
Pařížská 2249, 272 01 Kladno
Tel/fax : 724 325 252

E-mail : info@koralekkladno.cz
ID datové schránky: hgigyqh

Typ školy : Příspěvková organizace

IČO: 61894516
DIČ: CZ 61894516
Č.Ú.: 2185980277/0100

Speciální základní škola a Mateřská škola Kladno
Created 2018 www.vyroba-stranek.cz - Virtuální prohlídky - all4U agency s.r.o. - digitální kiosky